HIGH SCHOOL SCHEDULE
Boys High School Basketball
Portville vs. Allegany-Limestone (at St. Bonaventure), 12:45 p.m.
Jamestown vs. Bradford (at St. Bonaventure), 2 p.m.
Chautauqua Lake vs. Franklinville (at St. Bonaventure), 6 p.m.
Olean vs. Warren (at St. Bonaventure), 7:45 p.m.
Dunkirk vs. Ellicottville/West Valley (at Frewsburg), 6 p.m.
Frewsburg vs. Falconer (at Frewsburg), 8 p.m.
Silver Creek vs. Sherman (at Jamestown CC), 5 p.m.
Panama vs. TBD (at Prattsburgh HS), 6 p.m.
Southwestern vs. TBD (at Cassadaga Valley), 6 p.m.
Cassadaga Valley vs TBD (at Cassadaga Valley), 6 p.m.
Salamanca vs. Clymer (at Cassadaga Valley), 6 p.m.
Gowanda vs. Eden (at Springville-Griffith), 6 p.m.
Maple Grove at Randolph, 5 p.m.
Girls High School Basketball
Randolph vs. Bradford (at St. Bonaventure), 11 a.m.
Olean vs. Allegany-Limestone (at St. Bonaventure), 4:15 p.m.
Pine Valley vs. Falconer (at Frewsburg), 2 p.m.
Frewsburg vs. Dunkirk (at Frewsburg), 4 p.m.
Franklinville vs. St. Mary’s (at Depew), 6 p.m.
Chautauqua Lake vs. West Seneca West (at Pioneer), 2 p.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
TODAY
Boys High School Basketball
Randolph at Grand Island, 6:30 p.m.
Falconer at Dunkirk, 7 p.m.
Southwestern at Olean, 7 p.m.
Ellicottville/West Valley at Portville, 7:30 p.m.
Brocton at Pine Valley, 7:30 p.m.
Gowanda at Catt-Little Valley, 7:30 p.m.
Sherman at Frewsburg, 7:30 p.m.
Fredonia at Chautauqua Lake, 7:30 p.m.
Clymer at Panama, 7:30 p.m.
Cassadaga Valley at Westfield, 7:30 p.m.
Girls High School Basketball
Maple Grove at Randolph, 7:30 p.m.
Silver Creek at Allegany-Limestone, 7:30 p.m.
High School Bowling
Jamestown at Dunkirk, 3:30 p.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
Saturday’s Schedule
Boys High School Basketball
Fredonia vs. O’Hara (at Depew), 12 p.m.
Portville vs. Otto-Eldred (at Otto Eldred HS), 3:30 p.m.
Jamestown vs. St. Mary’s (at Depew), 3:30 p.m.
Pioneer at Franklinville, 4:30 p.m.
Girls High School Basketball
Ellicottville/West Valley vs. TBD (at Franklinville), 2 p.m.
Portville at Otto Eldred, 5 p.m.
High School Wrestling
Holiday Classic Wrestling Tournament (at Allegany Community Center in Salamanca), 10 a.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
TODAY
Boys High School Basketball
Portville vs. TBD (at Otto Eldred HS), 5:45 p.m.
Salamanca at Falconer, 7:30 p.m.
Brocton at Sherman, 7:30 p.m.
Pine Valley at Forestville, 7:30 p.m.
Girls High School Baketball
Portville vs. Oswayo Valley (at Otto Eldred HS), 4:15 p.m.
Holland at Ellicottville/West Valley (at Franklinville), 6 p.m.
Cuba at Franklinville, 7:30 p.m.
Falconer at Chautauqua Lake, 7:30 p.m.
Randolph at Allegany-Limestone, 7:30 p.m.
Panama at Frewsburg, 7:30 p.m.
Cassadaga Valley at Clymer, 7:30 p.m.
Olmsted at Silver Creek, 7:30 p.m.
Clarence at Jamestown, 7:30 p.m.
Southwestern at Dunkirk, 7 p.m.
Fredonia at Maple Grove, 7:30 p.m.
Salamanca at Westfield, 7:30 p.m.
High School Wrestling
Holiday Classic Tournament (at Allegany Community Center in Salamanca), 5 p.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
Today’s Schedule
Boys Basketball
Chautauqua Lake at Falconer, 7:30 p.m.
Dunkirk at Southwestern, 7:30 p.m.
Maple Grove at Fredonia, 7:30 p.m.
Ellicottville at Gowanda, 7:30 p.m.
Clymer at Cassadaga Valley, 7:30 p.m.
Frewsburg at Panama, 7:30 p.m.
Silver Creek at Cardinal O’Hara, 6:30 p.m.
Girls Basketball
Frewsburg at Cattaraugus-Little Valley, 7:30 p.m.
Wrestling
Portville at Salamanca, 6 p.m.
Boys Bowling
Cattaraugus-Little Valley at West Valley, 3:30 p.m.
Randolph at Forestville, 4 p.m.
Girls Bowling
Cattaraugus-Little Valley at West Valley, 3:30 p.m.
Randolph at Forestville, 4 p.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
Today’s Schedule
Boys High School Basketball
Cattaraugus-Little Valley at Brocton, 6:30 p.m.
Franklinville at Portville, 7:30 p.m.
Girls High School Basketball
Jamestown at Orchard Park, 7:30 p.m.
High School Bowling
Fredonia at Southwestern, 4 p.m.
Falconer at Chautauqua Lake, 4 p.m.
Silver Creek at Frewsburg, 3:30 p.m.
Clymer/Sherman/Panama at Brocton/Westfield, 3:30 p.m.
High School Wrestling
Williamsville East at Jamestown, 6 p.m.
Dunkirk/Forestville/Silver Creek at Olean/Allegany-Limestone, 6 p.m.
Fredonia at Southwestern, 5 p.m.
Falconer/Cassadaga Valley at Chautauqua Lake/Westfield/Panama, 6 p.m.
Gowanda at Franklinville/Ellicottville/West Valley, 6 p.m.
Boys High School Swimming
Jamestown at Starpoint, 6 p.m.
Pioneer at Olean/Allegany-Limestone/Franklinville/Portville, 5 p.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
Today’s Schedule
Boys High School Basketball
Allegany-Limestone at Cuba-Rushford, 7:30 p.m.
Jamestown at West Seneca West, 7:30 p.m.
Cassadaga Valley at Salamanca, 7:30 p.m.
Girls High School Basketball
Gowanda at North Collins, 6 p.m.
Maple Grove at Falconer, 7:30 p.m.
Olean Walsh at Portville, 7:30 p.m.
Clymer at Westfield, 7:30 p.m.
Frewsburg at Cassadaga Valley, 7:30 p.m.
Salamanca at Pine Valley, 7:30 p.m.
Dunkirk at Olean, 7 p.m.
Chautauqua Lake at Southwestern, 7:30 p.m.
High School Bowling
Jamestown at Falconer, 3:30 p.m.
Gowanda at Allegany-Limestone/Olean/Portville, 3:30 p.m.
Chautauqua Lake at Southwestern, 4 p.m.
Catt-Little Valley at Salamanca, 3:30 p.m.
Silver Creek at Randolph, 4:30 p.m.
Frewsburg at Clymer/Sherman/Panama, 4 p.m.
High School Wrestling
Maple Grove at Cattaraugus-Little Valley, 4:30 p.m.
Frewsburg at Randolph, 6 p.m.
Boys High School Swimming
Frewsburg/Pine Valley/Southwestern at Dunkirk/Fredonia/Silver Creek/Forestville, 5 p.m.
Olean/Allegany-Limestone/Franklinville/Portville at Panama/Maple Grove/Chautauqua Lake/Westfield, 5 p.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
Today’s Schedule
Boys High School Basketball
Falconer at Maple Grove, 7 p.m.
Olean at Dunkirk, 7 p.m.
Southwestern at Chautauqua Lake, 7 p.m.
Cassadaga Valley at Frewsburg, 7:30 p.m.
St. Mary’s at Fredonia, 7:30 p.m.
Panama at Brocton, 7:30 p.m.
Westfield at Clymer, 7:30 p.m.
Silver Creek at Forestville, 7:30 p.m.
Girls High School Basketball
St. Mary’s at Franklinville, 6:30 p.m.
Allegany-Limestone at Fredonia, 7:30 p.m.
Forestville at Catt-Little Valley, 7:30 p.m.
High School Bowling
Dunkirk at Fredonia, 3:30 p.m.
Forestville at Brocton/Westfield, 3:30 p.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
Today’s Schedule
Boys Basketball
Sherman at MST, 12:30 p.m.
Randolph at Tapestry, 2:30 p.m.
Chautauqua Lake vs. Clymer at Holiday Valley Tournament, 12:30 p.m.
Allegany-Limestone vs. Ellicottville at Holiday Valley Tournament, 3:30 p.m.
Springville vs. Cattaraugus-Little Valley, 1:30 p.m.
Franklinville vs. Gowanda at Gowanda Tournament, 3 p.m.
Girls Basketball
Cattaraugus-Little Valley vs. Ellicottville at Holiday Valley Tournament, 10 a.m.
Frewsburg vs. Clymer at Holiday Valley Tournament, 1 p.m.
Forestville vs. Silver Creek at Westfield Tournament, 6 p.m.
Randolph vs. Westfield at Westfield Tournament, 7:30 p.m.
Chautauqua Lake vs. East Aurora at United Way Tip-Off Tournament, 6 p.m.
Cardinal O’Hara vs. Jamestown at United Way Tip-Off Tournament, 7:30 p.m.
Sherman vs. Cassadaga Valley at Sherman Tournament, 6 p.m.
Maple Grove vs. Falconer at Sherman Tournament, 7:30 p.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
FRIDAY’S SCHEDULE
Boys High School Basketball
Catt-Little Valley vs. Frankliville (at Gowanda), 6 p.m.
Dunkirk at McKinley, 6:30 p.m.
Chautauqua Lake vs. Allegany-Limestone (at Ellicottville), 7:30 p.m.
Springville at Gowanda, 7:30 p.m.
Frewsburg at Southwestern, 7:30 p.m.
Maple Grove at Panama, 7 p.m.
Girls High School Basketball
Silver Creek vs. Randolph (at Westfield), 6:30 p.m.
Falconer vs. Cassadaga Valley (at Sherman), 7 p.m.
Wellsville at Allegany-Limestone, 7:30 p.m.
Chautauqua Lake at Jamestown, 7:30 p.m.
Pine Valley at Salamanca, 7:30 p.m.
Maple Grove at Sherman, 8:30 p.m.
Forestville at Westfield, 8 p.m.
Frewsburg vs. Catt-Little Valley (at Ellicottville), 6 p.m.
High School Wrestling
Portville vs. TBA, 9:30 a.m.
Frewsburg vs. TBA, 5 p.m.
Boys High School Swimming
West Seneca West at Jamestown, 6 p.m.
Olean/Allegany-Limestone/Franklinville/Portville at Dunkirk/Fredonia/Silver Creek/Forestville, 5 p.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
Today’s Schedule
Boys High School Basketball
Silver Creek at Pine Valley, 7:30 p.m.
Clymer at Ellicottville/West Valley, 7:30 p.m.
Lancaster at Jamestown, 7:30 p.m.
Girls High School Basketball
Clymer at Ellicottville/West Valley, 6 p.m.
Dunkirk at Gowanda, 7:30 p.m.
Panama at Southwestern, 7:30 p.m.
High School Bowling
Cattaraugus/Little Valley at Hinsdale, 3:30 p.m.
High School Wrestling
Southwestern at Olean/Allegany-Limestone, 6 p.m.
Franklinville/West Valley/Ellicottville at Randolph, 5:30 p.m.
Boys High School Swimming
Chautauqua Lake/Maple Grove/Panama at Frewsburg/Pine Valley/Southwestern, 5 p.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
TODAY’S SCHEDULE
Boys High School Basketball
Sweet Home at Jamestown, 7:30 p.m.
Frewsburg at Forestville, 7:30 p.m.
Girls High School Basketball
Silver Creek at Ellicottville/West Valley, 7:30 p.m.
Clymer at Southwestern, 7:30 p.m.
Panama at Randolph, 7:30 p.m.
Fredonia at Pine Valley, 7:30 p.m.
Falconer at Gowanda, 7:30 p.m.
Jamestown at Lancaster, 7:30 p.m.
Cassadaga Valley at Catt/Little Valley 7:30 p.m.
High School Bowling
Allegany-Limestone/Olean/Portville at West Valley, 3:30 p.m.
Falconer at Southwestern, 4 p.m.
Dunkirk at Chautauqua Lake, 4 p.m.
Clymer/Sherman/Panama at Randolph, 4:30 p.m.
Boys High School Swimming
Frewsburg/Pine Valley/Southwestern at Olean/Allegany-Limestone/Franklinville/Portville, 5 p.m.
High School Wrestling
Jamestown at Frontier, 6 p.m.
Portville at Olean/Allegany-Limestone, 6 p.m.
Chautauqua Lake/Westfield/Panama at Gowanda, 6 p.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
TODAY
Boys High School Basketball
Springville at Catt/Little Valley, 6:30 p.m.
Fredonia at Hutch-Tech, 6:30 p.m.
Pine Valley at Brocton, 7:30 p.m.
Portville at Ellicottville/West Valley, 7:30 p.m.
Westfield at Silver Creek, 7:30 p.m.
Salamanca at Cassadaga Valley, 7:30 p.m.
Clymer at Southwestern, 7:30 p.m.
Panama at Randolph, 7:30 p.m.
Girls High School Basketball
Hornell at Olean, 7 p.m.
Dunkirk at Gowanda, 7:30 p.m.
Portville at Westfield, 7:30 p.m.
High School Bowling
Jamestown at Fredonia, 3:30 p.m.
Forestville at Silver Creek, 3:30 p.m.
Frewsburg at Brocton, 3:30 p.m.
Boys High School Swimming
Dunkirk/Fredonia/Silver Creek/Forestville at Panama/Maple Grove/Chautauqua Lake/Westfield, 5 p.m.
TUESDAY
Boys High School Basketball
Sweet Home at Jamestown, 7:30 p.m.
Frewsburg at Forestville, 7:30 p.m.
Girls High School Basketball
Silver Creek at Ellicottville/West Valley, 7:30 p.m.
Clymer at Southwestern, 7:30 p.m.
Panama at Randolph, 7:30 p.m.
Fredonia at Pine Valley, 7:30 p.m.
Falconer at Gowanda, 7:30 p.m.
Jamestown at Lancaster, 7:30 p.m.
Cassadaga Valley at Catt/Little Valley 7:30 p.m.
High School Bowling
Allegany-Limestone/Olean/Portville at West Valley, 3:30 p.m.
Falconer at Southwestern, 4 p.m.
Dunkirk at Chautauqua Lake, 4 p.m.
Clymer/Sherman/Panama at Randolph, 4:30 p.m.
Boys High School Swimming
Frewsburg/Pine Valley/Southwestern at Olean/Allegany-Limestone/Franklinville/Portville, 5 p.m.
High School Wrestling
Jamestown at Frontier, 6 p.m.
Portville at Olean/Allegany-Limestone, 6 p.m.
Chautauqua Lake/Westfield/Panama at Gowanda, 6 p.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
Dec. 5
Boys High School Basketball
Maple Grove vs. TBD at Olean
Salamanca vs. TBD at Pioneer
Westfield vs. TBD
Sherman vs. TBD at Westfield
Falconer vs. TBD at Westfield
Girls High School Basketball
Olmsted at Sherman, 1:30 p.m.
High School Wrestling
Fredonia, Falconer/Cassadaga Valley, Frewsburg, Cattaraugus-Little Valley/Pine Valley, Dunkirk/Forestville/Silver Creek, Portville at Maple Grove Tournament, 9:30 a.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
Today’s Schedule
Boys High School Basketball
East Aurora vs. Maple Grove at Olean, 6 p.m.
Dunkirk vs. TBD at Lancaster, TBD
Salamanca vs. West Seneca West at Pioneer, 6 p.m.
Falconer vs. Sherman at Westfield, 6:30 p.m.
North Collins at Brocton, 7:30 p.m.
Forestville at Westfield, 8 p.m.
Gowanda at Southwestern, 7:30 p.m.
Girls High School Basketball
Gowanda vs. TBD at Silver Creek, 6 p.m.
Dunkirk at CSAT, 6:30 p.m.
Panama at Warren, 7 p.m.
Southwestern at Jamestown, 7:30 p.m.
Maple Grove at Cassadaga Valley, 7:30 p.m.
Cleveland Hill at Fredonia, 7:30 p.m.
Wellsville at Salamanca, 7:30 p.m.
Silver Creek vs. TBD, 7:30 p.m.
Boys High School Bowling
Allegany-Limestone/Portville/Olean at Salamanca, 3:30 p.m.
High School Wrestling
Chautauqua Lake/Westfield/Panama at Akron, 6:30 p.m.
Boys High School Swimming
Williamsville South at Jamestown, 6 p.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
TODAY
Boys High School Basketball
Brocton at Cattaraugus-Little Valley, 6:30 p.m.
Randolph at Panama, 7:30 p.m.
Gowanda at Ellicottville/West Valley, 7:30 p.m.
Falconer at Cassadaga Valley, 7:30 p.m.
Girls High School Basketball
Frewsburg vs. Emerson at Waterfront School, 5:30 p.m.
Franklinville vs. Ellicottville/West Valley at Portville, 6 p.m.
Pine Valley at Chautauqua Lake, 8 p.m.
Gowanda at Silver Creek, 7:30 p.m.
Boys High School Bowling
Cattaraugus-Little Valley at Gowanda, 3:30 p.m.
Girls High School Bowling
Cattaraugus-Little Valley at Gowanda, 3:30 p.m.
High School Wrestling
Frewsburg at Cattaraugus-Little Valley/Pine Valley, 6 p.m.
Boys High School Swimming
Dunkirk/Fredonia/Silver Creek/Forestville at Frewsburg/Pine Valley/Southwestern, 5 p.m.
Panama/Maple Grove/Chautauqua Lake/Westfield at Olean/Allegany-Limestone/Franklinville/Portville, 5:30 p.m.
HIGH SCHOOL SCHEDULE
Today’s Schedule
Boys High School Basketball
Dunkirk at Lancaster, 7:30 p.m.
Girls High School Basketball
Falconer vs. Clymer at Jamestown Community College, 7:30 p.m.
Boys High School Bowling
Chautauqua Lake at Jamestown, 3:30 p.m.
Southwestern at Dunkirk, 3:30 p.m.
Fredonia at Falconer, 3:30 p.m.
Gowanda vs. Salamanca, 3:30 p.m.
Silver Creek at Clymer/Sherman/Panama, 4 p.m.
Randolph at Brocton/Westfield, 4:30 p.m.
Frewsburg at Forestville, 4 p.m.
Girls High School Bowling
Chautauqua Lake at Jamestown, 3:30 p.m.
Southwestern at Dunkirk, 3:30 p.m.
Fredonia at Falconer, 3:30 p.m.
Silver Creek at Clymer/Sherman/Panama, 4 p.m.
Frewsburg at Forestville, 4 p.m.
High School Wrestling
Chautauqua Lake/Westfield/Panama vs. Dunkirk/Forestville/Silver Creek, 6 p.m.
Fredonia at Gowanda, 6 p.m.
Southwestern at Falconer/Cassadaga Valley, 6:30 p.m.
Franklinville/West Valley/Ellicottville at Salamanca, 6 p.m.