×

High School Schedule

Monday’s Schedule

High School Baseball

Frewsburg at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.

Pine Valley at Chautauqua Lake, 4:45 p.m.

Dunkirk at Jamestown, 5 p.m.

Clymer/Sherman/Panama vs. Silver Creek/Forestville at Silver Creek, 5 p.m.

North Collins at Salamanca, 5 p.m.

High School Softball

Falconer vs. Olean at St. Bonaventure University, 5 p.m.

Frewsburg vs. Clymer/Sherman at Clymer, 5 p.m.

Westfield at Cassadaga Valley, 5 p.m.

Randolph vs. Maple Grove at Bemus Point, 5 p.m.

Panama at Silver Creek, 5 p.m.

Portville at Ellicottville, 5 p.m.

North Collins at Springville, 5 p.m.

Dunkirk at Gowanda, 8 p.m.

High School Track & Field

Falconer/Cassadaga Valley at Dunkirk, 5 p.m.

Westfield/Brocton vs. Clymer/Sherman/Panama at Clymer, 5 p.m.

Chautauqua Lake at Randolph, 5 p.m.

Girls High School Golf

Southwestern, Jamestown at Moon Brook CC, 3 p.m.

Boys High School Lacrosse

Niagara Wheatfield at Salamanca, 6 p.m.

Girls High School Lacrosse

Salamanca at Sweet Home, 5:30 p.m.

Gowanda at East Aurora, 6 p.m.

Unified Basketball

Silver Creek at Dunkirk, 5 p.m.

Springville at Fredonia, 5 p.m.

Tuesday’s Schedule

High School Baseball

Westfield vs. Maple Grove at Bemus Point, 4 p.m.

Frewsburg vs. Clymer/Sherman/Panama at Panama, 4:15 p.m.

Gowanda at Fredonia, 4:15 p.m.

Brocton at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.

Olean at Falconer, 5 p.m.

Allegany-Limestone at Jamestown, 5 p.m.

Dunkirk vs. Southwestern at Packard Field, 5 p.m.

Silver Creek/Forestville at Randolph, 5 p.m.

Ellicottville at Portville, 5 p.m.

North Collins at Cattaraugus-Little Valley, 5 p.m.

High School Softball

Panama at Frewsburg, 4:30 p.m.

Randolph at Southwestern, 5 p.m.

Dunkirk at Silver Creek, 5 p.m.

High School Track & Field

Cattaraugus-Little Valley at Salamanca, 4 p.m.

Fredonia at Dunkirk, 4 p.m.

Maple Grove at Frewsburg, 4:30 p.m.

Olean at Jamestown, 5 p.m.

Southwestern at Allegany-Limestone, 5 p.m.

Silver Creek/Forestville at Portville, 5 p.m.

Boys High School Golf

Jamestown, Randolph at Cardinal Hills GC, 2:30 p.m.

Cassadaga Valley, Maple Grove, Dunkirk at Shorewood CC, 3 p.m.

Boys High School Lacrosse

Gowanda at Depew, 7 p.m.

Girls High School Lacrosse

Gowanda at Lancaster, 5 p.m.

Wednesday’s Schedule

High School Baseball

Clymer/Sherman/Panama at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.

Silver Creek/Forestville at Franklinville, 4:30 p.m.

Pine Valley at Cassadaga Valley, 5:15 p.m.

High School Track & Field

Franklinville/Ellicottville at Gowanda, 5 p.m.

Boys High School Golf

Falconer, Cassadaga Valley, Maple Grove, Chautauqua Lake/Westfield/Sherman/Panama at Bemus Point GC, 3 p.m.

Girls High School Lacrosse

North Tonawanda at Salamanca, 5:30 p.m.

Unified Basketball

Salamanca at Southwestern, 5 p.m.

Dunkirk at Tonawanda, 5 p.m.

Thursday’s Schedule

High School Baseball

Chautauqua Lake at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.

Jamestown at Falconer, 5 p.m.

Maple Grove at Frewsburg, 5 p.m.

Clymer/Sherman/Panama at Brocton, 5 p.m.

Randolph at Ellicottville, 5 p.m.

Cattaraugus-Little Valley vs. Silver Creek/Forestville at Silver Creek, 5 p.m.

Fredonia at Olean, 5 p.m.

Southwestern at Gowanda, 7 p.m.

Boys High School Golf

Maple Grove, Fredonia, Dunkirk, Cassadaga Valley at Cassadaga CC, 2:30 p.m.

Girls High School Golf

CCAA Showcase at Chautauqua Golf Club, 3 p.m.

Girls High School Lacrosse

Gowanda at Grand Island, 7 p.m.

Unified Basketball

Salamanca at Springville, 12:45 p.m.

Fredonia at Southwestern, 5 p.m.

Silver Creek at Frewsburg, 5 p.m.

Friday’s Schedule

High School Baseball

Frewsburg at Jamestown, 4:30 p.m.

Chautauqua Lake vs. Maple Grove at Bemus Point, 5 p.m.

Pien Valley at Randolph, 5 p.m.

North Collins at Franklinville, 5 p.m.

City Honors at Gowanda, 7 p.m.

Fredonia at Pioneer, 7 p.m.

Newsletter

Today's breaking news and more in your inbox

I'm interested in (please check all that apply)
Are you a paying subscriber to the newspaper? *
   

COMMENTS

Starting at $4.62/week.

Subscribe Today