×

HIGH SCHOOL SCHEDULE

MONDAY

Boys Basketball

Silver Creek at Falconer, 7:30 p.m.

Brocton at Pine Valley, 7:30 p.m.

Girls Basketball

Frewsburg at Dunkirk, 7:30 p.m.

Orchard Park at Southwestern, 7:30 p.m.

Pine Valley at Fredonia, 7:30 p.m.

Bowling

Forestville vs. Cassadaga Valley at Lucky Lanes, 3:30 p.m.

Jamestown vs. Fredonia at Lucky Lanes, 3:30 p.m.

Dunkirk vs. Silver Creek at Hanover Lanes, 3:30 p.m.

Allegany-Limestone vs. Ellicottville at Central Lanes, 3:30 p.m.

Clymer/Sherman vs. Brocton at Lucky Lanes, 4:30 p.m.

TUESDAY

Boys Basketball

Cassadaga Valley at Cattaraugus-Little Valley, 7:30 p.m.

Maple Grove at Sherman, 7:30 p.m.

Fredonia at St. Mary’s of Lancaster, 7:30 p.m.

Eden at Dunkirk, TBA

Girls Basketball

Catttaraugus-Little Valley at Cassadaga Valley, 6 p.m.

Panama at Falconer, 7:30 p.m.

Ellicottville at Clymer, 7:30 p.m.

Bowling

Brocton vs. Randolph at Jamestown Bowling Company, 3:30 p.m.

Southwestern vs. Falconer at Jamestown Bowling Company, 3:30 p.m.

West Valley vs. Gowanda at K&L Lanes, 3:30 p.m.

Frewsburg vs. Clymer/Sherman at Cutting Lanes, 3:30 p.m.

Wrestling

Salamanca at Maple Grove, 6 p.m.

Boys Swimming

Jamestown at Orchard Park, 6:30 p.m.

Olean/Allegany-Limestone/Franklinville vs. Frewsburg/Southwestern at Frewsburg, 5 p.m.

WEDNESDAY

Boys Basketball

Chautauqua Lake at Cassadaga Valley, 7:30 p.m.

Girls Basketball

Buffalo Seminary at North Collins, 5 p.m.

Lake Shore at Silver Creek, 7:30 p.m.

Randolph at Pine Valley, 7:30 p.m.

Southwestern at Sherman, 7:30 p.m.

Bowling

Falconer vs. Dunkirk at Lucky Lanes, 3:30 p.m.

Ellicottville vs. Franklinville at Ischua Valley Country Club, 3:30 p.m.

Forestville vs. Frewsburg at Frewsburg Lanes, 3:30 p.m.

Cassadaga Valley vs. Maple Grove at Jamestown Bowling Company, 3:30 p.m.

Randolph vs. Chautauqua Lake at Cutting Lanes, 3:30 p.m.

Southwestern vs. Jamestown at Jamestown Bowling Company, 3:30 p.m.

Wrestling

Southwestern vs. Chautauqua Lake/Westfield/Panama at Chautauqua Lake, 7 p.m.

Falconer/Cassadaga Valley vs. Gowanda/Cattaraugus-Little Valley at Gowanda, 6 p.m.

Fredonia vs. Olean/Allegany-Limestone at Olean, 6:30 p.m.

Frewsburg at Portville, 6 p.m.

Jamestown at Williamsville North, 6:30 p.m.

THURSDAY

Boys Basketball

Franklinville at Brocton, 6:30 p.m.

Eden at North Collins, 6:30 p.m.

Silver Creek at Dunkirk, 7:30 p.m.

Global Concepts at Fredonia, 7:30 p.m.

Clymer at Maple Grove, 7:30 p.m.

Girls Basketball

Cassadaga Valley at Forestville, 7:30 p.m.

Cattaraugus-Little Valley at Falconer, 7:30 p.m.

Bowling

Randolph vs. Cassadaga Valley at Jamestown Bowling Company, 3:30 p.m.

Maple Grove vs. Forestville at Lucky Lanes, 3:30 p.m.

Franklinville vs. Salamanca at Central Lanes, 3:30 p.m.

Gowanda vs. Allegany-Limestone at Byllye Lanes, 3:30 p.m.

Brocton vs. Chautauqua Lake at Cutting Lanes, 3:30 p.m.

Wrestling

Maple Grove at Dunkirk, 6 p.m.

Boys Swimming

Frewsburg/Southwestern at Jamestown, 6 p.m.

Dunkirk vs. Panama/Maple Grove/Chautauqua Lake at Panama, 5 p.m.

FRIDAY

Boys Basketball

Cassadaga Valley at Pine Valley, 7 p.m.

Brocton at Cattaraugus-Little Valley, 7:30 p.m.

Forestville at Panama, 7:30 p.m.

Southwestern at Randolph, 7:30 p.m.

Girls Basketball

North Collins at Franklinville, 5:30 p.m.

Erie at Chautauqua Lake 6 p.m.

Silver Creek vs. Clymer at Maple Grove, 7 p.m.

Health Sciences at Jamestown, 7:30 p.m.

Ellicottville at Falconer, 7:30 p.m.

Salamanca at Maple Grove, 8:30 p.m.

Bowling

Hinsdale vs. Cattaraugus-Little Valley at Central Lanes, 3:30 p.m.

Randolph vs. Frewsburg at Frewsburg Lanes, 3:30 p.m.

Chautauqua Lake vs. Brocton at Lucky Lanes, 3:30 p.m.

Hinsdale vs. Cattaraugus-Little Valley at Central Lanes, 3:30 p.m.

SATURDAY

Boys Basketball

Salamanca at Depew, 12:30 p.m.

Fredonia at East Aurora, 5:45 p.m.

Girls Basketball

Silver Creek vs. TBA at Maple Grove, 1:30 p.m.

Chautauqua Lake vs. TBA at Fort LeBoeuf, 2:30 p.m.

Frewsburg at Jamestown, 7:30 p.m.

Wrestling

Chautauqua Lake at Cheektowaga Duals

Southwestern, Falconer/Cassadaga Valley, Frewsburg, Randolph at Portville Tournament, 9 p.m.

Falconer/Cassadaga Valley at Jarvis (Pa.) Tournament 9 a.m.

Fredonia at Pioneer Duals, 9:30 a.m.

Newsletter

Today's breaking news and more in your inbox

I'm interested in (please check all that apply)
Are you a paying subscriber to the newspaper? *
   

COMMENTS

Starting at $4.60/week.

Subscribe Today