×

HIGH SCHOOL SCHEDULE

TUESDAY, FEB. 23

GIRLS BASKETBALL

Maple Grove at Dunkirk, 6 p.m.

Portville at Randolph, 7:30 p.m.

Silver Creek/Forestville at Falconer, 7:30 p.m.

Westfield/Brocton at Sherman, 7:30 p.m.

Panama at Frewsburg, 7:30 p.m.

Allegany-Limestone at Southwestern, 7:30 p.m.

Olean at Fredonia, 7:30 p.m.

Cassadaga Valley at Clymer, 7:30 p.m.

Ellicottville at Cattaraugus-Little Valley, 7:30 p.m.

Salamanca at Gowanda, 6 p.m.

North Collins at Pine Valley, 6 p.m.

BOWLING

Frewsburg vs. Maple Grove at Jamestown Bowling Company, 3 p.m.

Jamestown vs. Falconer at Jamestown Bowling Company, 3 p.m.

Clymer/Sherman vs. Forestville at Lucky Lanes, 3 p.m.

BOYS SWIMMING

Jamestown/Falconer vs. Olean/Allegany-Limestone/Franklinville at Olean Middle School, 5 p.m.

Dunkirk/Westfield/Forestville vs. Panama/Maple Grove at Panama, 5 p.m.

Fredonia/Cassadaga Valley vs. Frewsburg/Southwestern at Frewsburg, 5 p.m.

WEDNESDAY, FEB. 24

BOYS BASKETBALL

St. Mary’s at Fredonia, 6:30 p.m.

Randolph at Ellicottville, 7:30 p.m.

Forestville at Pine Valley, 7:30 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Ellicottville at North Collins, 6:30 p.m.

BOWLING

Clymer/Sherman vs. Frewsburg at Frewsburg Lanes, 3 p.m.

Chautauqua Lake vs. Southwestern at Jamestown Bowling Company, 3 p.m.

Jamestown vs. Dunkirk at Lucky Lanes, 3 p.m.

Silver Creek vs. Randolph at Jamestown Bowling Company, 3 p.m.

THURSDAY, FEB. 25

BOYS BASKETBALL

Clymer at Brocton, 6 p.m.

Frewsburg at Maple Grove, 7:30 p.m.

Sherman at Cassadaga Valley, 7:30 p.m.

Panama at Westfield, 7:30 p.m.

Forestville at Cattaraugus-Little Valley, 7:30 p.m.

Ellicottville at Franklinville, 7:30 p.m.

Silver Creek at Chautauqua Lake, 7:30 p.m.

Randolph at Falconer, 7:30 p.m.

Portville at Gowanda, 7:30 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Dunkirk at Fredonia, 6 p.m.

Allegany-Limestone at Olean, 7:30 p.m.

Southwestern at Chautauqua Lake, 7:30 p.m.

BOWLING

Fredonia vs. Chautauqua Lake at Cutting Lanes, 3 p.m.

West Valley vs. Gowanda at K&L Lanes, 3 p.m.

Silver Creek vs. Forestville at Lucky Lanes, 3 p.m.

FRIDAY, FEB. 26

BOYS BASKETBALL

Allegany-Limestone at Southwestern, 7:30 p.m.

Salamanca at Olean, 7:30 p.m.

Dunkirk at Fredonia, 7:30 p.m.

Frontier at Jamestown, 7:30 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Clymer at Sherman, 7:30 p.m.

Cassadaga Valley at Panama, 7;30 p.m.

Frewsburg vs. Westfield/Brocton at Westfield, 7:30 p.m.

Gowanda at Randolph, 7:30 p.m.

Salamanca vs. Silver Creek/Forestville at Silver Creek, 7:30 p.m.

Falconer at Portville, 7:30 p.m.

Franklinville at Ellicottville, 7:30 p.m.

Cattaraugus-Little Valley at North Collins, 7:30 p.m.

BOWLING

Maple Grove vs. Randolph at Jamestown Bowling Company, 3 p.m.

Southwestern vs. Falconer at Jamestown Bowling Company, 3 p.m.

Dunkirk vs. Fredonia at Lucky Lanes, 3 p.m.

Hinsdale vs. Ellicottville at Central Lanes, 3 p.m.

SATURDAY, FEB. 27

BOYS BASKETBALL

Clymer at Cassadaga Valley, 6 pm.

Panama at Maple Grove, 7:30 p.m.

Sherman at Westfield, 7:30 p.m.

Brocton at Frewsburg, 7:30 p.m.

Ellicottville at Salamanca, 7:30 p.m.

Silver Creek at Dunkirk, 2:30 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Maple Grove at Southwestern, 11 a.m.

Allegany-Limestone at Dunkirk, 11 a.m.

Chautauqua Lake at Fredonia, 1:30 p.m.

Silver Creek at North Collins, 1 p.m.

BOYS SWIMMING

CCAA Championships at Olean Middle School, 10 a.m.

Newsletter

Today's breaking news and more in your inbox

I'm interested in (please check all that apply)
   

COMMENTS

Starting at $4.75/week.

Subscribe Today