Section VI Playoffs
All games at 5 p.m. unless noted
BASEBALL
Class AA
Quarterfinals
Tuesday, May 23
Frontier 6, Orchard Park 5
Williamsville North 7, Clarence 6
Lancaster 14, Jamestown 0
Niagara Falls 10, Lockport 0
Semifinals
Thursday, May 25
Williamsville North 10, Frontier 4
Lancaster 4, Niagara Falls 3
Final
Saturday, May 27
at Sal Maglie Stadium, Niagara Falls
Lancaster 8, Williamsville North 0
Far West Regionals
Saturday, June 3
at Grand Island
Lancaster-VI vs. Section V Champion, 11 a.m.
Class A1
Quarterfinals
Tuesday, May 23
Williamsville East 14, Sweet Home 3
North Tonawanda 21, Hutch Tech 1
Hamburg 4, West Seneca West 3
Kenmore West 3, Niagara Wheatfield 1
Semifinals
Thursday, May 25
Williamsville East 4, North Tonawanda 3
Hamburg 11, Kenmore West 1
Final
Saturday, May 27
at Sal Maglie Stadium, Niagara Falls
Williamsville East 10, Hamburg 3
Class A2
Quarterfinals
Tuesday, May 23
Grand Island 4, Starpoint 3
Williamsville South 10, West Seneca East 4
Kenmore East 12, CSAT 0
Semifinals
Thursday, May 25
Amherst 18, Grand Island 4
Williamsville South 7, Kenmore East 3
Final
Saturday, May 27
at Sal Maglie Stadium, Niagara Falls
Amherst 2, Williamsville South 1
Class B1
Prequarterfinals
Monday, May 22
Iroquois 14, Olean 4
Maryvale 11, Cheektowaga 1
Lewiston-Porter 10, Pioneer 1
East Aurora 6, Albion 4
Dunkirk 14, Tonawanda 3
Alden 2, Lake Shore 1
Quarterfinals
Tuesday, May 23
Iroquois 11, City Honors 1
Maryvale 4, Lewiston-Porter 2
Depew 7, East Aurora 2
Dunkirk 13, Alden 3
Semifinals
Thursday, May 25
Iroquois 6, Maryvale 4
Depew 2, Dunkirk 0
Final
Saturday, May 27
at Grand Island
Depew 3, Iroquois 1
Class B2
Prequarterfinals
Monday, May 22
Southwestern 3, Medina 0
Eden 7, Newfane 5
Salamanca 8, Silver Creek/Forestville 1
Royalton-Hartland 6, Allegany-Limestone 5
Quarterfinals
Tuesday, May 23
Southwestern 15, Sprinville/West Valley 11
Fredonia 11, Eden 1
Salamanca 16, Olmsted 3
Royalton-Hartland 9, Akron 1
Semifinals
Thursday, May 25
Fredonia 12, Southwestern 4
Royalton-Hartland 6, Salamanca 2
Final
Saturday, May 27
at Grand Island
Royalton-Hartland 5, Fredonia 1
Class C
Prequarterfinals
Monday, May 22
Chautauqua Lake 13, JFK 6
Holland 19, Randolph 11
Cattaraugus-Little Valley 15, WNY Maritime 3
Wilson 11, Cassadaga Valley 1
Quarterfinals
Tuesday, May 23
Gowanda 10, Chautauqua Lake 0
Clymer/Sherman/Panama 4, Holland 0
Frewsburg 6, Cattaraugus-Little Valley 3
Portville 6, Wilson 0
Semifinals
Thursday, May 25
Gowanda 12, Clymer/Sherman/Panama 6
Portville 7, Frewsburg 4
Final
Saturday, May 27
at Diethrick Park
Gowanda 7, Portville 2
Far West Regionals
Saturday, June 3
at Frontier High School
Gowanda-VI vs Section V Champion, 11 a.m.
Class D
Quarterfinals
Tuesday, May 23
Barker 8, Maple Grove 5
Ellicottville 11, Brocton 7
North Collins 9, Pine Valley 1
Westfield 8, Franklinville 2
Semifinals
Thursday, May 25
Ellicottville 6, Barker 3
North Collins 9, Westfield 6
Final
Saturday, May 27
at Diethrick Park
North Collins 11, Ellicottville 1
Far West Regionals
Saturday, June 3
at Dwyer Stadium in Batavia
North Collins-VI vs. Section V Champion, 1 p.m.
SOFTBALL
Class AA
Quarterfinals
Monday, May 22
Orchard Park 23, Jamestown 4
Frontier 7, Williamsville North 6
Clarence 3, Lockport 1
Niagara Falls 4, Lancaster 3
Semifinals
Wednesday, May 24
Frontier 2, Orchard Park 0
Clarence 1, Niagara Falls 0
Final
Tuesday, May 30
at Depew
No. 5 Frontier vs. No. 2 Clarence, 5:30 p.m.
Class A1
Quarterfinals
Thursday, May 18
West Seneca West 11, Kenmore West 1
Williamsville East 14, Sweet Home 2
North Tonawanda 14, Hamburg 2
Semifinals
Monday, May 22
Niagara Wheatfield 17, West Seneca West 1
Williamsville East 11, North Tonawanda 0
Final
Wednesday, May 24
at Depew
Williamsville East 1, Niagara Wheatfield 0
Class A2
Quarterfinals
Thursday, May 18
Kenmore East 14, Starpoint 4
Williamsville South 19, CSAT 0
Grand Island 20, Amherst 0
Semifinals
Monday, May 22
West Seneca East 7, Kenmore East 0
Williamsville South 4, Grand Island 3
Final
Wednesday, May 24
at Depew
West Seneca East 1, Williamsville South 0
Class A Crossover
Tuesday, May 30
at Depew
No. 2 Williamsville East vs. No. 1 West Seneca East, 7:30 p.m.
Class B1
Prequarterfinals
Wednesday, May 17
Cheektowaga 7, Albion 6
City Honors 19, Maryvale 7
Lake Shore 15, Pioneer 0
Iroquois 13, Dunkirk 2
Alden 7, Lewiston-Porter 5
East Aurora 14, Tonawanda 2
Quarterfinals
Thursday, May 18
Depew 9, Cheektowaga 5
Lake Shore 6, City Honors 3
Iroquois 6, Olean 2
East Aurora 11, Alden 0
Semifinals
Tuesday, May 23
Lake Shore 6, Depew 5
Iroquois 8, East Aurora 0
Final
Thursday, May 25
at Grand Island
Iroquois 12, Lake Shore 3
Class B2
Prequartefinals
Wednesday, May 17
Southwestern 13, Medina 0
Akron 21, Salamanca 2
Eden 25, Newfane 3
Royalton-Hartland 11, Cleveland Hill 1
Allegany-Limestone 22, Springville 19
Quarterfinals
Thursday, May 18
Southwestern 23, Olmsted 0
Akron 11 vs. Eden 8
Fredonia 11, Royalton-Hartland 0
Falconer 16, Allegany-Limestone 1
Semifinals
Tuesday, May 23
Akron 4, Southwestern 0
Fredonia 3, Falconer 0
Final
Thursday, May 25
at Grand Island
Fredonia 12, Akron 0
Class B Corssover
Tuesday, May 30
at Grand Island
No. 7 Iroquois vs. No. 2 Fredonia, 7 p.m.
Class C
Prequarterfinals
Wednesday, May 17
Cattaraugus-Little Valley 12, Cassadaga Valley 11
Gowanda 15, Frewsburg 1
Silver Creek 25, Holland 2
Quarterfinals
Monday, May 22
Portville 2, Cattaraugus-Little Valley 0
Chautauqua Lake 2, JFK 1
Gowanda 8, Randolph 5
Silver Creek 22, Wilson 2
Semifinals
Wednesday, May 24
Chautauqua Lake 7, Portville 3
Gowanda 5, Silver Creek 3
Final
Tuesday, May 30
at Allegany-Limestone
No. 7 Gowanda vs. No. 4 Chautauqua Lake, 5 p.m.
Class D
Prequarterfinals
Wednesday, May 17
Maple Grove 20, Panama 16
North Collins 11, Pine Valley 7
Forestville 4, Franklinville 1
Clymer/Sherman 22, Brocton 2
Quarterfinals
Monday, May 22
Westfield 13, Maple Grove 2
Ellicottville 12, North Collins 7
Barker 4, Forestville 2
Clymer/Sherman 16, West Valley 2
Semifinals
Wednesday, May 24
Westfield 16, Ellicottville 0
Clymer/Sherman 19, Barker 6
Final
Tuesday, May 30
at Allegany-Limestone
No. 6 Clymer/Sherman vs. No. 1 Westfield, 7 p.m.