High School Postseason
FOOTBALL
SECTION VI PLAYOFFS
Finals at New Era Field
Thursday, Nov. 1
CLASS C
Cleveland Hill 32, Southwestern 28
CLASS A
West Seneca East 20, West Seneca West 13
Friday, Nov. 2
CLASS D
Clymer/Sherman/Panama 35, Maple Grove 7
CLASS AA
Lancaster 17, Bennett 6
CLASS B
Cheektowaga 14, Pioneer 7
FAR WEST REGIONALS
at Clarence High School
Friday, Nov. 9
CLASS C
V-Warsaw/Letchworth vs. VI-Cleveland Hill, 5 p.m.
CLASS A
V-Irondequoit vs. VI-West Seneca East, 8 p.m.
Saturday, Nov. 10
CLASS D
V-Alexander vs. VI-Clymer/Sherman/Panama, noon
CLASS AA
V-Aquinas vs. VI-Lancaster, 3:15 p.m.
CLASS B
V-Batavia vs. VI-Cheektowaga, 6:30 p.m.
BOYS SOCCER
STATE SEMIFINALS
Saturday, Nov. 10
at Middletown High School unless noted
CLASS AA
VI-Clarence vs. VIII-Port Washington, 1:30 p.m.
III-Baldwinsville vs. IX-Monroe Woodbury, 4 p.m.
CLASS A
V-Brighton vs. XI-Amityville, 9:15 a.m. at Twin Towers Middle School
II-Queensbury vs. I-Somers, 12:30 a.m. at Twin Towers Middle School
CLASS B
VI-East Aurora vs. I-Briarcliff, 8:30 a.m.
III-Westhill vs. II-Schalmont, 11 a.m.
CLASS C
V-Geneseo vs. IX-S.S. Seward, 8:45 a.m.
IV-Lansing vs. X-Madrid-Washington, 11:15 a.m.
CLASS D
V-Finney vs. IX Mount Academy, 1:45 p.m.
VII-Chazy vs. IV-Marathon, 4:15 p.m.
GIRLS SOCCER
STATE SEMIFINALS
Saturday, Nov. 10
CLASS AA
at Tompkins Cortland CC
IX-Monroe-Woodbury vs. XI-Smithtown West, 10 a.m.
II-Bethlehem Central vs. VI-Clarence, 12:30 p.m.
CLASS A
at Tompkins Cortland CC
IV-Vestal vs. VIII-Valley Stream South, 3 p.m.
V-Spencerport vs. III-Jamesville-DeWitt, 5:30 p.m.
CLASS B
at Cortland High School
IV-Chenango Forks vs. VIII-Wheatley, 10 a.m.
VI-Allegany-Limestone vs. III-Holland Patent, 12:30 p.m.
CLASS C
at Cortland High School
1-Haldane vs. 2-Stillwater, 3 p.m.
3-Little Falls vs. 5-Wheatland Chili, 5:30 p.m.
CLASS D
at Cortland High School
II-Fort Ann vs. X-Parishville-Hopkinton (10), 10 a.m.
III-Cincinattus Central vs. V-Kendall, 12:30 p.m.
VOLLEYBALL
Section VI Finals
CLASS AA
Saturday, Nov. 3
Orchard Park d. Clarence
CLASS A
Saturday, Nov. 3
Niagara-Wheatfield d. Williamsville South
CLASS B-1
Thursday, Nov. 1
Olean d. East Aurora, 21-25, 25-22, 21-25, 25-20, 25-23
CLASS B-2
Thursday, Nov. 1
Alden d. Springville, 25-17, 25-18, 22-25, 25-11
CLASS B CROSSOVER
Monday, Nov. 5
B-2 Alden d. B-1 Olean, 25-14, 20-25, 27-25, 27-25
CLASS C-1
Thursday, Nov. 1
Eden d. Royalton-Hartland, 25-20, 25-20, 25-12
CLASS C-2
Thursday, Nov. 1
Portville d. Gowanda, 25-11, 25-11, 25-9
CLASS C CROSSOVER
Tuesday, Nov. 6
C-2 Portville d. C-1 Eden, 26-24, 25-13, 25-15
CLASS D-1
Monday, Nov. 5
Chautauqua Lake d. Randolph, 25-14, 24-26, 25-19, 25-27, 25-4
CLASS D-2
Monday, Nov. 5
Panama d. North Collins, 25-20, 25-22, 25-21
CLASS D CROSSOVER
Tuesday, Nov. 6
D-2 Panama d. D-1 Chautauqua Lake, 21-25, 25-27, 25-20, 25-20, 25-20
COMMENTS
[vivafbcomment]