HIGH SCHOOL PLAYOFFS
FOOTBALL
FAR WEST REGIONALS
at Clarence High School
Friday, Nov. 9
CLASS C
VI-Cleveland Hill 54, V-Letchworth/Warsaw 6
CLASS A
VI-West Seneca East 15, V-Irondequoit 8
Saturday, Nov. 10
CLASS D
VI-Clymer/Sherman/Panama 29, V-Alexander 6
CLASS AA
V-Aquinas 39, VI-Lancaster 7
CLASS B
V-Batavia 56, VI-Cheektowaga 28
SEMIFINALS
Class AA
Saturday, Nov. 17
V-Aquinas Institute vs. III-Cicero-North Syracuse, 7 p.m., at Union Endicott High School, 7 p.m.
I-New Rochelle vs. II Shaker, Middletown High School, 7 p.m.
Class A
Friday, Nov. 16
VI-West Seneca East vs. Indian River, Union-Endicott High School, 8 p.m.
IX-Cornwall Central vs. II-Burnt Hills-Ballston Lake, Middletown High School, 8 p.m.
Class B
Saturday, Nov. 17
V-Batavia vs. III Skaneateles, Union-Endicott High School, 3 p.m.
IX-Marlboro Central vs. II-Glens Falls, Middletown High School, 3 p.m.
Class C
Saturday, Nov. 17
VI-Cleveland Hill vs. IV-Susquehanna Valley, Union-Endicott High School, 11 a.m.
1-Dobbs Ferry vs. X-Ogdensburg Free Academy, Middletown High School, 11 a.m.
Class D
Friday, Nov. 16
VI-Clymer/Sherman/Panama vs. IV-Tioga, Union-Endicott High School, 4 p.m.
1-Haldane vs. VII-Moriah, Middletown High School, 4 p.m.
VOLLEYBALL
FAR WEST REGIONALS
Friday, Nov. 9 at Webster-Thomas High School
CLASS A
VI-Niagara-Wheatfield d. V-West Irondequoit, 3-1
CLASS AA
V-Victor d. VI-Orchard Park, 3-1
Saturday, Nov. 10 at LeRoy High School
CLASS D
VI-Panama 3, V-Cuba-Rushford 0
CLASS C
VI-Portville 3, V-Penn Yan 0
CLASS B
III-Westhill 3, V-Wayne 0
BOYS SOCCER
NYSPHSAA SEMIFINALS
Saturday, Nov. 10
CLASS AA
VI-Clarence 1, VIII-Port Washington 0
IX-Monroe Woodbury 4, III-Baldwinsville 1
CLASS A
XI-Amityville 2, V-Brighton 0
I-Somers 2, II-Queensbury 1
CLASS B
I-Briarcliff 1, VI-East Aurora 0
III-Westhill 3, II-Schalmont 1
CLASS C
V-Geneseo 5, IX-S.S. Seward 1
IV-Lansing 3, X-Madrid-Washington 1
CLASS D
IX-Mount Academy 2, V-C.G. Finney 2, Mount Academy advances on PKs
VII-Chazy 2, IV-Marathon 0
FINALS
Sunday, Nov. 11 at Middletown Turf
CLASS AA
Monroe Woodbury 2, Clarence 0
CLASS A
XI-Amityville 2, Somers 1
CLASS B
Westhill 1, Briarcliff 0
CLASS C
Lansing 3, Geneseo 0
CLASS D
Chazy 3, Mount Academy 0
GIRLS SOCCER
NYSPHSAA SEMIFINALS
Saturday, Nov. 10
CLASS AA
IX-Monroe-Woodbury 1, XI-Smithtown West 0
II-Bethlehem Central 2, VI-Clarence 1
CLASS A
VIII-Valley Stream South 3, IV-Vestal 2, OT
III-Jamesville-DeWitt 1, V-Spencerport 0
CLASS B
IV-Chenango Forks 3, VIII-Wheatley 0
III-Holland Patent 4, VI-Allegany-Limestone 0
CLASS C
II-Stillwater 4, I-Haldane 0
III-Little Falls 2, V-Wheatland Chili 1
CLASS D
II-Fort Ann 2, X-Parishville-Hopkinton 1
V-Kendall 2, III-Cincinattus Central 0
FINALS
Sunday, Nov. 11
at Tompkins Cortland CC
CLASS AA
Monroe-Woodbury 1. Bethlehem Centra 0.
CLASS D
Kendall 1, Fort Ann 0
at Cortland High School
CLASS A
Valley Stream South 1, Jamesville-DeWitt 0
CLASS B
Chenango Forks 2, Holland Patent 0
CLASS C
Stillwater 5, III-Little Falls 0