SCHEDULE
Today’s Schedule
High School Football
Williamsville North at Clarence
Jamestown at Springville
North Tonawanda at Starpoint
Williamsville East at Grand Island
Sweet Home at Amherst
Kenmore East at Williamsville South
Frontier vs. Hutch Tech/Emerson/City Honors/Arts at Riverside
McKinley at Hamburg
West Seneca East at South Park
Iroquois at Cheektowaga
Pioneer at Olean
East Aurora/Holland at Dunkirk, 7:30 p.m.
St. Mary’s vs. Fredonia/Westfield/Brocton at Westfield
Albion at Lackawanna
Canisius at Alden
Medina/LA Webber at Depew, 7:30 p.m.
Lewiston-Porter at Tonawanda 7:30 p.m.
Allegany-Limestone at Salamanca
Cassadaga Valley/Falconer at Gowanda/Pine Valley
Southwestern at Akron
Cattaraugus-Little Valley at Silver Creek/Forestville
Maple Grove vs. Franklinville/Elllicottville at Ellicottville
Portville at Frewsburg
High School Boys Soccer
Jamestown at Clarence, 5:30 p.m.
High School Girls Soccer
Cassadaga Valley at Westfield/Brocton, 4 p.m.
Olean at Dunkirk, 4 p.m.
Falconer at Maple Grove, 4:30 p.m.
Chautauqua Lake at Frewsburg, 4:30 p.m.
Cattaraugus-Little Valley at Pine Valley, 4:30 p.m.
Ellicottville at Randolph, 4:30 p.m.
St. Mary’s at Fredonia, 4:30 p.m.
Salamanca at Franklinville, 4:30 p.m.
High School Volleyball
Pine Valley at Salamanca, 4:30 p.m.
Clymer at Fredonia, 6 p.m.
Maple Grove at Randolph, 6:30 p.m.
SCHEDULE
Today’s High School Sports Schedule
Volleyball
Falconer at Southwesterm, 6 p.m.
Panama at Chautauqua Lake, 6 p.m.
Forestville at Catt-Little Valley, 6 p.m.
Maple Grove at Clymer, 6 p.m.
Sherman at Pine Valley, 6 p.m.
Girls Tennis
Fredonia at Frewsburg (at JCC), 4 p.m.
Falconer at Maple Grove, 4 p.m.
Girls Swimming
Fredonia/Dunkirk/Silver Creek/Forestville at Frewsburg, 5 p.m.
Southwestern at Salamanca, 5 p.m.
Boys Soccer
Frewsburg at North Collins, 3:30 p.m.
Chautauqua Lake at Silver Creek/Forestville, 4:30 p.m.
Salamanca/Catt-Little Valley at Franklinville, 4:30 p.m.
Allegany-Limestone at Randolph, 4:30 p.m.
Olean at Wellsville, 5 p.m.
Portville at Pine Valley, 5:30 p.m.
Falconer/Cassadaga Valley at Southwestern, 7 p.m.
Fredonia at Maple Grove, 7 p.m.
Girls Soccer
Jamestown at Frontier, 5:30 p.m.
SCHEDULE
Today’s High School Sports Schedule
Volleyball
Brocton/Westfield at Dunkirk, 6 p.m.
Gowanda at Fredonia, 6 p.m.
Allegany-Limestone at Portville, 6 p.m.
Cassadaga Valley at Forestville, 6 p.m.
Ellicottville at Randolph, 6 p.m.
Silver Creek at North Collins, 6:30 p.m.
Southwestern at Pine Valley, 6 p.m.
Girls Tennis
Jamestown at Frewsburg, 4 p.m.
Chautauqua Lake at Maple Grove, 4 p.m.
Falconer at Salamanca, 4 p.m.
Dunkirk at Southwesterm, 4:30 p.m.
Boys Soccer
Falconer/Cassadaga Valley at Allegany-Limestone, 4:30 p.m.
North Collins at Frewsburg, 7 p.m.
Dunkirk at Fredonia, 7 p.m.
Girls Soccer
Pine Valley at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.
Fredonia at Maple Grove, 4:30 p.m.
Allegany-Limestone at Randolph, 4:30 p.m.
Catt-Little Valley at Franklinville, 4:30 p.m.
Frewsburg at North Collins, 4:30 p.m.
Cassadaga Valley at Silver Creek, 4:30 p.m.
Portville at Olean, 4:30 p.m.
Ellicottville at Salamanca, 4:30 p.m.
Clarence at Jamestown, 5 p.m.
Falconer at Southwestern, 7 p.m.
Olmsted at Dunkirk, 7 p.m.
SCHEDULE
Today’s High School Sports Schedule
Volleyball
Dunkirk at Cassadaga Valley, 6 p.m.
Fredonia at Silver Creek, 6 p.m.
Girls Tennis
Olean at Jamestown, 4 p.m.
Fredonia at Chautauqua Lake, 4 p.m.
Maple Grove at Dunkirk, 4 p.m.
Frewsburg at Falconer, 4 p.m.
Girls Soccer
Ellicottville at Catt-Little Valley, 4:30 p.m.
Falconer at Olean, 4:30 p.m.
Southwestern at Fredonia, 4:30 p.m.
North Collins at Pine Valley, 5 p.m.
Allegany-Limestone at Salamanca, 4:30 p.m.
Franklinville at Hinsdale, 4:30 p.m.
Portville at Randolph, 4:30 p.m.
Frewsburg at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
Silver Creek at Westfield/Brocton, 4:30 p.m.
SCHEDULE
Friday’s Results
High School Football
Williamsville North 28, Niagara-Wheatfield 21
Lancaster 56, Frontier 17
Orchard Park 41 Jamestown 8
Bennett/Olmsted/Middle Early College/East 56, Iroquois 26
North Tonawanda 46, Sweet Home 14
Amherst 45, Kenmore East 14
Starpoint 36, Grand Island 19
South Park 48, West Seneca West 0
Hamburg 57, Riverside 6
McKinley 36, Lake Shore 6
Springville 40, Pioneer 7
Dunkirk 42, Eden/North Collins 0
Olean 33, Fredonia/Westfield/Brocton 6
Albion 46, Royalton-Hartland/Barker 6
Medina 42, Alden 28
Lackawanna 20 Depew 14
Maryvale 48, Lewiston-Porter 12
Chautauqua Lake 23, Salamanca 12
Gowanda/Pine Valley 43, Wilson 32
Cleveland Hill 44, Southwestern 3
Akron 28, Oakfield-Alabama 14
Randolph 56, Cattaraugus/Little Valley 0
Maple Grove 37, Clymer/Sherman/Panama 6
Silver Creek/Forestville 39, Portville 3
Franklinville/Ellicottville 32, Frewsburg 21
Saturday’s Schedule
High School Football
Kenmore West at Niagara Falls
Clarence at Lockport
Williamsville South at Williamsville East
East Aurora/Holland vs. Hutch Tech/Emerson/City Honors/Arts at All-High, 1 p.m.
Cheektowaga at Newfane
Tonawanda at JFK, 1:30 p.m.
Allegany-Limestone vs. Cassadaga Valley/Falconer at Cassadaga Valley, 1:30 p.m.
High School Girls Swimming
Allegany-Limestone at Wellsville, 11 a.m.
High School Cross Country
Jamestown at East Aurora Invitational, 8:30 a.m.
High School Girls Soccer
Southwestern at Chautauqua Lake, 10 a.m.
High School Boys Soccer
Portville at Tapestry, 11 a.m.
Silver Creek/Forestville at Dunkirk, 11 a.m.
Franklinville at Friendship, 11 a.m.
Salamanca/Cattaraugus-Little Valley at Fredonia, 11 a.m.
Allegany-Limestone at Hornell, 6 p.m.
Jamestown at Southwestern, 7 p.m.
SCHEDULE
Today’s Schedule
High School Football
Niagara-Wheatfield at Williamsville North
Lancaster at Frontier
Orchard Park at Jamestown
Iroquois at Olmsted/Bennett/Middle Early College/East at All-High
North Tonawanda at Sweet Home
Kenmore East at Amherst
Grand Island at Starpoint
South Park at West Seneca West
Riverside/PDLA at Hamburg
Lake Shore vs. McKinley at Riverside
Burgard/MST at West Seneca East
Pioneer at Springville
Eden/North Collins at Dunkirk, 7:30 p.m.
Olean vs. Fredonia/Westfield/Brocton at Brocton
Royalton-Hartland/Barker at Albion
Alden at Medina/LA Webber, 7:30 p.m.
Lackawanna at Depew, 7:30 p.m.
Lewiston-Porter at Maryvale
Chautauqua Lake at Salamanca
Gowanda/Pine Valley at Wilson
Cleveland Hill at Southwestern
Oakfield (Section V) at Akron
Cattaraugus/Little Valley at Randolph
Clymer/Sherman/Panama at Maple Grove
Silver Creek/Forestville at Portville
Franklinville/Ellicottville at Frewsburg
High School Girls Soccer
Silver Creek at City Honors, 4 p.m.
Falconer at Dunkirk, 4 p.m.
Frewsburg at Westfield, 4:30 p.m.
Salamanca at Randolph, 4:30 p.m.
Cassadaga Valley at Pine Valley, 4:30 p.m.
Olean at Fredonia, 4:30 p.m.
North Collins at Chautauqua Lake, 5 p.m.
High School Volleyball
Gowanda at Akron, 5 p.m.
Forestville at Ellicottville, 6 p.m.
Sherman at Silver Creek, 6 p.m.
Panama at Fredonia, 6 p.m.
High School Swimming
Clarence at Jamestown, 6 p.m.
SCHEDULE
Today’s Schedule
High School Boys Soccer
Maple Grove vs. Falconer/Cassadaga Valley at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
Southwestern at Frewsburg, 4:30 p.m.
Randolph at Ellicottville, 4:30 p.m.
Westfield at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.
Silver Creek at North Collins, 4:30 p.m.
Franklinville at Pine Valley, 4:30 p.m.
High School Girls Soccer
Maple Grove at Southwestern, 7 p.m.
High School Volleyball
Chautauqua Lake at Falconer, 6 p.m.
Maple Grove at Southwestern, 6 p.m.
Salamanca at Randolph, 6 p.m.
Clymer at Pine Valley, 6 p.m.
Panama at Sherman, 6 p.m.
Fredonia vs. Westfield/Brocton at Brocton, 6 p.m.
High School Swimming
Chautauqua Lake at Frewsburg, 5 p.m.
High School Tennis
Falconer at Jamestown, 4 p.m.
Southwestern at Fredonia, 4 p.m.
Dunkirk at Chautauqua Lake, 4 p.m.
Salamanca at Olean, 4 p.m.
SCHEDULE
Today’s High School Sports Schedule
Volleyball
Portville at Southwestern, 6 p.m.
Cassadaga Valley at Gowanda, 6 p.m.
Dunkirk at Silver Creek, 6 p.m.
Forestville at North Collins, 6 p.m.
Girls Tennis
Falconer at Chautauqua Lake, 4 p.m.
Olean at Frewsburg (at Jamestown Community College), 4 p.m.
Maple Grove at Salamanca, 4 p.m.
Boys Soccer
Bolivar-Richburg at Portville, 7 p.m.
Girls Soccer
Franklinville at Salamanca, 4:30 p.m.
AlleganyLimestone at Portville, 4:30 p.m.
Maple Grove at Falconer, 4:30 p.m.
Chautauqua Lake at Frewsburg, 4:30 p.m.
Randolph at Ellicottville, 4:30 p.m.
Westfield at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
Lancaster at Jamestown, 5 p.m.
Dunkirk at Olean, 4:30 p.m.
Pine Valley at Catt-Little Valley, 4:30 p.m.
Silver Creek at North Collins, 4:30 p.m.
SCHEDULE
Today’s High School Sports Schedule
Volleyball
Allegany-Limestone at Olean, 6 p.m.
Southwestern at Panama,. 6 p.m.
Sherman at Falconer, 6 p.m.
Ellicottville at Salamanca, 6 p.m.
Chautauqua Lake at Clymer, 7 p.m.
Randolph at Portville, 6 p.m.
Pine Valley at Maple Grove, 6 p.m.
Girls Tennis
Jamestown at Salamanca, 4 p.m.
Chautauqua Lake at Southwestern, 4:30 p.m.
Fredonia at Maple Grove, 4 p.m.
Girls Swimming
Jamestown at Frontier, 6 p.m.
Fredonia/Dunkirk/Silver Creek/Forestville at Olean/Portville, 5 p.m.
Chautauqua Lake/Westfield/Maple Grove at Southwestern, 5 p.m.
Salamanca at Allegany-Limestone/Ellicottville/Franklinville, 5 p.m.
Panama at Frewsburg, 5 p.m.
Cross Country
Allegany-Limestone, Silver Creek at Jamestown, 4:15 p.m.
Falconer, Frewsburg at Gowanda, 4:15 p.m.
Catt-Little Valley, Maple Grove, Randolph at Franklinville/Ellicottville, 4:15 p.m.
Olean at Sherman/Clymer/Panama, 4:30 p.m.
Boys Soccer
Ellicottville at Franklinville, 4:30 p.m.
Frewsburg at Silver Creek/Forestville, 4:30 p.m.
Olean at Maple Grove, 4:30 p.m.
Salamanca/Catt-Little Valley at Randolph, 4:30 p.m.
Pine Valley at Westfield/Brocton, 4:30 p.m.
Chautauqua Lake at Southwestern, 7 p.m.
Fredonia at Dunkirk, 7 p.m.
SCHEDULE
Today’s High School Sports Schedule
Football
(7 p.m. start time unless noted)
Jamestown at Lancaster, 7:30 p.m.
Dunkirk at Olean
Southwestern at Allegany-Limestone
Randolph at Portville
Catt-Little Valley at Frankinville/Ellicottville (at Franklinville)
Frewsburg at Maple Grove
UPrep at Salamanca
Girls Soccer
Chautauqua Lake at Pine Valley, 4:30 p.m.
Franklinville at Catt-Little Valley, 4:30 p.m.
Maple Grove at Fredonia, 4:30 p.m.
Randolph at Allegany-Limestone, 4:30 p.m.
Silver Creek at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
North Collins at Frewsburg, 5 p.m.
Boys Soccer
Pine Valley at Portville, 5 p.m.
Filmore at Ellicottville, 5 p.m.
Jamestown at Orchard Park, 5:30 p.m.
Dunkirk at Olean, 5:30 p.m.
Volleyball
Williamsville North at Jamestown, 5:30 p.m.
Fredonia at Maple Grove, 6 p.m.
Allegany-Limestone at Otto-Eldred, 7:30 p.m.
Brocton at Sherman, 6 p.m.
Girls Tennis
Maple Grove at Chautauqua Lake, 4 p.m.
Dunkirk at Southwestern, 4 p.m.
Salamanca at Falconer, 4 p.m.
Frewsburg at Jamestown, 4 p.m.