Persell Middle School Announces Trimester Honor, Merit Rolls

HONOR ROLL

Eighth Grade: Sven Christian Anderson, Jacob Eric Anderson, Stephanie Jewelle Beriso, Alexandra Rose Brown, Ninoshka Marie Cabrera Mujica, Taryn Lee Caldwell, Kyle Thomas Christensen, Mivelys Clavijo, Kyle Patrick Dean, Vanessa Rae DeStevens, Steven Nathaniel Dewey, Bridgette Leigh Donaldson, Abigail Joyce Doverspike, Gavin Douglas Fortner, Jonathan Gemild Gomez Martinez, Alivia Hailey Graham, Emily Grace Hall, Quinn Arthur Cobb Kearney, Simeon Jamal Leeper, Ayla Victoria Lynch, Owen Franklin Maggio, Abigail Josephine Maloney, Sequan Lee Meacham, Santiago Montes Burgos IV, Cyrus Allan Morano, Alexandria Lauren Moss, Sydney Allesandra Moss, Violet Grace Nichols, Eli Matthew Nugent, Brook Lynn Osborne, Mychaila Felicity Philbrick, Riley Samuel Piazza, Calvin Morgan Ricker, Tage William Roehm, Abigail Elizabeth Roof, Alyssa Ray Shimmel, Sean Robert Shoobridge, Sophia Carolyn Simons, Ella Jayne Smith, Danielle Marie Sullivan, Lucian Stanley Talbett, Melissa Caroline Tubbs, Devon Leo Walrod.

HONOR ROLL

Seventh Grade: Emma Leasen Abers, Caleb Jacob Bane, Joshua Charles Bush, Morgan Elizabeth Caraballo Pietri, Nicole Marie Carlson, Camryn Marie Cederquist, Mason Alexander Chapman, Claire Elaine Conti, Ryan Anthony Eddie Cuevas Garcia, Alexander Matthew Depasquale, Scotlynn Lee Fegley, Ahlana Destiny Ferguson, Donovan Derrique Gomez, Gia Tymera Hairston, Asia Leonila Hough, Olivia Rose Ibero, Colin Jarrett Johnson, Rachel Nicole Lemke, Kaitlin Nicole Mattern, Damon Lyzander Mayfield, Kaleb William Mcentire, Nicholas James Miraglia, Gary Miller Moffatt, Jaymin Daniel Morano, Olivia Jean Nellis, Andrea Renae Nelson, Haileigh Rebecca Rhodes, Elena Rivera-Abbey, Charles Alexander Root, Zachary Charles Ryberg, Caden Joseph Salvaggio, Matthew Kenneth Sanfilippo, Ty Theodore Shults, Leanne Erin Stafford, Ava Lauren Steenburn, Sabion John Taylor, Skylynn Rose Tomlinson, Morgan Paige Torrey, Kathryn Rae Vanstrom, Shaylie Jo Zwald.

HONOR ROLL

Sixth Grade: Kailie Trinity Carlson, Katherine Elizabeth David, Christian Antonio DeJesus, Dominic Gordon Delaney, Sophia Claire Dumaine, Baylin Laureli Dunlap, Ryan Matthew Ellis, Sebastian Yadiel Fernandez, Alexzandria Lindsey Genco, Jayden Sarah Alice Griffin, Kiara Marie Higgs, Rena Lee Huntington, Quinn Andrea Johnson, Mercedes Rayne Johnson, Mallory Olivia Jones, Kaylen Margaret Kirschman, Maddisyn Taylor Latone, Isabella Francesca Loomis, Rheese Maggio, Ciara Sarieliz Martinez, Mason Michael McVinney, Alexandra Marie Melquist, Meghan Elizabeth Mistretta, Lily Eliza Moss, Trysten James Newton, Greta Grace Nordwall, Kira Renee Ricker, Evan James Sharpe, Jacob Patrick Smeraldo, Aidan James Smith, Julia Corinne Smith, Jeremiah Lee Vergith, Haylee Faith Weilacher, Kylee Anne Williamson, Juliana Danielle Yanik, Lorraine Iris Young.

HONOR ROLL

Fifth Grade: Maxwell Sebastian Badgley, Carsen Alexander Bane, Aquila Lynn Becker, Rhiannon Rachelle Bogardus, Heavynn’Ly Czara Brown, Jack James Christensen, Hannah Cele D’Angelo, Gabriella Sophia Demorest, Abbie Rose Derby, Aiden Daniel Edward Devereaux, Daylan James Errett, Daxton James Fortner, Bianca Flora Anne Gardner, Emma Letizia Giuffre, Owen Andru Glover, Jaidyn Ali Foxx Hairston, Lucille Roxanne Haskell, Kamryn Alene Higgs, Kaden Kurt Johnson, Connor Niel Johnson, Cole Joseph Joly, Kaitlyn Mae Kennedy, Spencer Jonathan Kindberg, Maxwell Travis Knight, Elliott Robert Krudys, Allison Marie Latona, Madeleine Julianne Leenders, Keishamyr Alice Lopez, Sydney Mae Maggio, Morgan Moriah Maloney, Brock Dean Meabon, Noah Jacob Melquist, Abrielle Lyn Monaghan, Jack Harris Osborne, Jillian Joette Overbeck-Thompson, Michael Thomas Patric, Caleb Matthew Piazza, Hakeem Kadir Pryce, Noah Luis Rivera, Jackson Anthony Root, Avery Kristen Salvaggio, Isaiah Wilson Sanchez, Ariel Anne Sanfilippo, Mckenna Mary Schneider, Ruby Lee Schneider, Aliceson Joyce Scott, Isaac Andrew Sinatra, Ashley Elizabeth Smith, Ella Grace Storms, Symon Kenneth Trask, Shiloh Nirel Walker.

MERIT ROLL

Eigth Grade: Isabella Mae Arnold, Ryan Kipp Eddy, Mikaelyn Lily-O’Shea Fanale, Levain Donnell Ferguson, Gavin John Fish, Emma Renae Garvin, Nathan Robert Hill, Anasasha Marie Pacheco, Alexandria Christine Seekins, Sydney Renae Smith, Alex James Wright, Alaina Rene Wright, Jaden Daniel Joseph Yanik.

MERIT ROLL

Seventh Grade: Allison Nacole Bedford, Samantha Marie Bresson, James William Christ Jr, Salvatore Raffaele Colletti, Milana Grace D’Angelo, Mackenzie Marie Ellsworth, Mariangelic Figueroa, Kaylee Sue Elizabeth Gabalski, Lynnette Sue Josephson,Chase Allen Layman, Nicole Concetta Mcgrath, Alison Shea Mcnally, Nethaniel Isac Mohney, Joseph Paul Palermo, Kyleigh Nicole Pallozzi, Anthony Thomas Paterniti, Blake Amarion Perry, Hunter James Shilling, Greta Lauren Swanson, Jovante Marcos Turner, James Allan Wilburn, Jr.

MERIT ROLL

Sixth Grade: Ambis Allen Randal Lewis Crouse, Kayla Rose Eddy, Safa Naheed Adnan Faridi, Bianca Mary Fernandez, Mickia Victoria Freeney, Keelan Scott Gillispie, Emily Elizabeth Carlene Haskins, Morgan Elizabeth Hays, Nevaeh Deshaun Holloman, Naesha Yvelisse Jackson, Taydem Jean Lang, Abigayle Mae Mccallum, Aixnilis Andrea Montes Burgos, Alexander Marcus Mundt, Quincey Alure Pace, Ashlyn Rose Samuelson, Ian Scott Shoobridge, Kirrabella Nicole Snarski.

MERIT ROLL

Fifth Grade: Rylee Jayne Boutelle, Kiyanna Lee Rose Brown, Amara Grace Burch, Connor Mikel Bush, Alexxa Brandi Campbell, Gavin Joseph Cuoco, Cody Dylan Delcamp, Luca Thomas Delpozzo, Kiraya Samantha-Bernice Denson, Davier Lee Eaton, Ayden William Hagelin, Jacob George Horton, Alexis Catherine Hughan, Stefano Umberto Isabella, Owen Michael Cobb Kearney, Zachary Clayton Kimber, Brayden David Knapp, Ryleah Elizabeth Knisley, Madelline Paige Mattern, Noah John Miles, Amara Corrine Pacheco, Owen Anthony Slojkowski, Tage Michael Vasquez, Elizabeth Elaine Wisnewski.