2018 Section VI Football Federation Schedule
Friday games at 7 p.m. unless noted; Saturday games at 2 p.m. unless noted
WEEK 1
Friday, Aug. 31
Hutch Tech @ Williamsville South, 7:30 p.m.
St. Joes @ Bennett
Lockport @ Lancaster, 7:30 p.m.
Orchard Park @ McKinley (at Riverside High field)
Williamsville North @ Williamsville East
West Seneca East @ Jamestown
Alden @ Hamburg
Sweet Home @ West Seneca West
Amherst @ Kenmore East
Starpoint @ Grand Island
Cheektowaga @ Lake Shore, 6:30 p.m.
Pioneer @ East Aurora/Holland
Iroquois @ Lew-Port
Cleveland Hill @ Maryvale
Albion @ Olean
Depew @ Medina/Lyndonville/Barker, 7:30 p.m.
Springville @ Maple Grove
Eden/NC @ Dunkirk, 7:30 p.m.
Newfane @ Fredonia/Brocton
Burgard @ Tonawanda
Silver Creek/For @ Wilson
Gowanda/PV @ Roy-Hart
All-LIme @ Chautauqua Lake/West
CV/Falconer @ Randolph/Frewsburg
Frank/Ellicottville @ Southwestern
Catt/LV @ Salamanca
Saturday, Sept. 1
South Park @ Niagara Falls, 1 p.m.
Clarence @ Kenmore West
Health Sciences/WNY Maritime @ Canisius, 1 p.m.
North Tonawanda @ Niagara Wheatfield
Akron @ JFK, 1:30 p.m.
Portville vs. Clyde/Sherman/Panama at Panama, 1:30 p.m.
WEEK 2
Thursday, Sept. 6
Lockport @ Bennett, 7:30 p.m.
Newfane @ Burgard (@RF), 7:30 p.m.
Friday, Sept. 7
Lancaster @ Hutch Tech (@RF)
Niagara Falls @ Orchard Park
Williamsville North @ Clarence
Hamburg @ Jamestown
Kenmore West @ West Seneca West
McKinley @Grand Island
Kenmore East @ Williamsville East
North Tonawanda @ Sweet Home
West Seneca East @ Williamsville South
Amherst @ Starpoint
East Aurora/Holl @ Cheektowaga
Pioneer @ Iroquois
Lew-Port @ Maryvale
Olean @ Depew, 7:30 p.m.
Medina/Lyn/BK @ Springville
Lackawanna @ Albion
Dunkirk @ Tonawanda
Fredonia/Broc @ Alden
Roy-Hart @ Catt/LV
Akron @ Silver Creek/For
JFK @ Gowanda/PV
All-Limestone @ Portville
Randolph/Frews @ Southwestern
Salamanca @ Frank/Ellicottville (@ ELL)
CSP @ Maple Grove
Ch. Lake /West @ CV/Falconer (@ Falc)
Saturday, Sept. 8
Health Sciences/Maritime v. South Park (at All High Stadium), 1 p.m.
Frontier @Niagara Wheatfield
Lake Shore @ Eden/North Collins
Wilson @ Cleveland Hill
WEEK 3
Thursday, Sept. 13
Niagara-Wheatfield @ Hamburg, 7 p.m.
Friday, Sept. 14
Hutch Tech @ Orchard Park
Bennett @ Clarence
Lancaster @ Williamsville North
West Seneca West @ Frontier
Sweet Home @ Grand Island
Williamsville East @ McKinley (@ RF), 7:30
Kenmore East @ North Tonawanda
Williamsville South @ South Park (@AH), 7:30
Amherst @ West Seneca East
Health/Maritime @ Starpoint
East Aurora/Holl @ Lake Shore, 6:30
Maryvale @ Pioneer
Cheektowaga @ Iroquois
Springville @ Olean
Lackawanna @ Depew, 7:30
Alden @ Dunkirk, 7:30
Fredonia/Brocton @ Eden/NC
Cleve-Hill @ Gowanda/PV
Wilson @ Akron
Silver Creek/For @ Roy-Hart
JFK @ Randolph/Frewsburg
CV/Falconer @ All-Limestone
Chautauqua Lake/West @ Frank/Ellicottville (@ Frank.)
Portville @ Southwestern
Maple Grove @ Salamanca
Saturday, Sept. 15
Lockport @ Niagara Falls, noon
Jamestown @ Kenmore West
Tonawanda @ Newfane
Burgard @ Albion, 7 p.m.
Lew-Port at Medina, 7:30 p.m.
WEEK 4
Thursday, Sept. 20
Health/Maritime @ Williamsville South, 7 p.m.
Akron @ East Aurora/Holland, 7 p.m.
Friday, Sept. 21
Bennett @ Williamsville North
Clarence @ Lancaster, 7:30
McKinley @ Kenmore East
Williamsville East @ Sweet Home
Grand Island @ North Tonawanda
Starpoint @ West Seneca East
South Park @ Amherst
Kenmore West @ Frontier
Niagara-Wheatfield @ Jamestown
West Seneca West @ Hamburg
Lake Shore @ Lew-Port
Pioneer @ Cheektowaga
Iroquois @ Maryvale
Olean @ Medina, 7:30 p.m.
Depew @ Albion
CV/Falc @ Fredonia/Brocton
Alden @ Tonawanda
Eden/NC @ Burgard (at Riverside High field), 7:30 p.m.
Gowanda/PV @ Wilson
JFK @ Silver Creek/For
Southwestern @ All-Limestone
Randoplh/Frews @ Ch. Lake/Westfield
Frank/Ellicottville @ Portville
CSP @ Salamanca
Catt/LV @ Maple Grove
Saturday, Sept. 22
Hutch Tech @ Niagara Falls
Lockport @ Orchard Park, 7 p.m
Dunkirk @ Newfane
Roy-Hart @ Cleveland Hill
Springville @ Lackawanna, 1 p.m.
WEEK 5
Thursday, Sept. 27
Lancaster @ Bennett, 7:30 p.m.
Lockport @ Hutch Tech (@ RF), 7:30 p.m.
Friday, Sept. 28
North Tonawanda @ McKinley (RF), 7:30 p.m.
West Seneca East @ South Park (at All High), 7:30 p.m.
Amherst @ Frontier
Jamestown @ West Seneca West
Hamburg @ Dunkirk, 7:30 p.m.
Grand Island @ Williamsville East
Sweet Home @ Kenmore East
Starpoint @ Williamsville South
Lake Shore @ Maryvale
Kenmore West @ Niagara-Wheatfield
East Aurora/Holland @ Iroquois
Lew-Port @ Pioneer
Southwestern @ Olean
CSP @ Depew, 7:30 p.m.
Albion @ Springville
Tonawanda @ Eden/NC
Newfane @ Alden
Roy-Hart @ Akron
Maple Grove @ Gowanda/PV
All-Limestone @ Randolph/Frewsburg
Ch. Lake/West @ Portville
Salamanca @ Catt/LV
Saturday, Sept. 29
Clarence @ Niagara Falls, 1 p.m.
Williamsville North @ Orchard Park, 1 p.m.
Wilson @ JFK, 1:30 p.m.
Fredonia/Brocton @ Burgard (@ RF), 1 p.m.
Franklinville/Ellicottville @ Cass. Valley/Falconer, 1:30 p.m.
Silver Creek/Forestville @ Cleveland Hill
Medina @ Health/Maritime
Lackawanna @ Cheektowaga, 7 p.m.
WEEK 6
Thursday, Oct. 4
Depew @ Springville
Friday, Oct. 5
Hutch Tech @ Clarence, 7:30 p.m.
Orchard Park @ Bennett, 7:30 p.m.
Niagara Falls @ Lancaster, 7:30 p.m.
Frontier @ Jamestown
Niagara-Wheatfield @ West Seneca West
McKinley @ Sweet Home
Williamsville East @ North Tonawanda
Kenmore East @Grand Island
Williamsville South @ Amherst
Health/Maritime @ West Seneca East
South Park @Starpoint
Lake Shore @ Pioneer
Maryvale @ East Aurora/Holland
Iroquois @ Albion
Cheektowaga @ Lew-Port
Olean @ Salamanca
Burgard @ Dunkirk, 7:30 p.m.
Tonawanda @ Fredonia/Brocton
Alden @ Eden/NC
JFK @ Roy-Hart
Gowanda/PV @ Silver Creek/For
Catt/LV @ All-Limestone
CV/Falconer @ Portville
Ch. Lake/West @ Southwestern
Randolph/Frews @ Franklinville/Ellicottville at Ellicottville
Saturday, Oct. 6
Williamsville North @ Lockport
Hamburg @ Kenmore West
Wilson @ Newfane
Akron @ Cleveland Hill
Medina at Lackawanna, 1 p.m.
Maple Grove at Clymer/Sherman/Panama at Clymer, 1:30 p.m.
WEEK 7
Thursday, Oct. 11
South Park @ Sweet Home, 6:30 p.m.
Friday, Oct. 12
Depew @ Lancaster, 7:30 p.m.
Orchard Park @ Clarence
Niagara Falls @ Williamsville North
Lockport @ Starpoint
Frontier @ Hamburg
Health/Maritime @ Amherst
North Tonawanda @ Tonawanda, 6 p.m.
West Seneca West @ West Seneca East
Kenmore West @ Kenmore East
Williamsville South @ Williamsville East
Iroquois @ Lake Shore, 6:30 p.m.
Lew-Port @ East Aurora/Holland
Pioneer @ Springville
Maryvale @ Cheektowaga
Albion @ Medina, 7:30 p.m.
Dunkirk @ Fredonia/Brocton
Burgard @ Alden
Roy-Hart @ Wilson
Gowanda/PV @ Akron, 7:30 p.m.
Silver Creek/For @ Ch. Lake/Westfield
Frank/Ellicottville @ All-Limestone
Southwestern @ CV/Falconer (@Falc)
Portville @ Randolph/Frews
Maple Grove @ Catt/LV
Saturday, Oct. 13
Bennett @ Hutch-Tech (@ Riverside Field), 1 p.m.
Jamestown at McKinley (@ All High), 1 p.m.
Olean @ Lackawanna, 1 p.m.
Cleveland Hill @ JFK, 1:30 p.m.
Salamanca @ CSP at Panama, 1:30 p.m.
Grand Island @ Niagara Wheatfield
Eden/NC @ Newfane
WEEK 8
Friday, Oct. 19
Lancaster @ Orchard Park
Salamanca @ Maple Grove
CSP @ Catt/LV
Saturday, Oct. 20
Bennett @ Niagara Falls, 1 p.m.
Williamwsville North @ Hutch-Tech, 1 p.m.
Clarence @ Lockport