SCHEDULE

Today’s Schedule

High School Football

Williamsville North at Clarence

Jamestown at Springville

North Tonawanda at Starpoint

Williamsville East at Grand Island

Sweet Home at Amherst

Kenmore East at Williamsville South

Frontier vs. Hutch Tech/Emerson/City Honors/Arts at Riverside

McKinley at Hamburg

West Seneca East at South Park

Iroquois at Cheektowaga

Pioneer at Olean

East Aurora/Holland at Dunkirk, 7:30 p.m.

St. Mary’s vs. Fredonia/Westfield/Brocton at Westfield

Albion at Lackawanna

Canisius at Alden

Medina/LA Webber at Depew, 7:30 p.m.

Lewiston-Porter at Tonawanda 7:30 p.m.

Allegany-Limestone at Salamanca

Cassadaga Valley/Falconer at Gowanda/Pine Valley

Southwestern at Akron

Cattaraugus-Little Valley at Silver Creek/Forestville

Maple Grove vs. Franklinville/Elllicottville at Ellicottville

Portville at Frewsburg

High School Boys Soccer

Jamestown at Clarence, 5:30 p.m.

High School Girls Soccer

Cassadaga Valley at Westfield/Brocton, 4 p.m.

Olean at Dunkirk, 4 p.m.

Falconer at Maple Grove, 4:30 p.m.

Chautauqua Lake at Frewsburg, 4:30 p.m.

Cattaraugus-Little Valley at Pine Valley, 4:30 p.m.

Ellicottville at Randolph, 4:30 p.m.

St. Mary’s at Fredonia, 4:30 p.m.

Salamanca at Franklinville, 4:30 p.m.

High School Volleyball

Pine Valley at Salamanca, 4:30 p.m.

Clymer at Fredonia, 6 p.m.

Maple Grove at Randolph, 6:30 p.m.

SCHEDULE

Today’s High School Sports Schedule

Volleyball

Falconer at Southwesterm, 6 p.m.

Panama at Chautauqua Lake, 6 p.m.

Forestville at Catt-Little Valley, 6 p.m.

Maple Grove at Clymer, 6 p.m.

Sherman at Pine Valley, 6 p.m.

Girls Tennis

Fredonia at Frewsburg (at JCC), 4 p.m.

Falconer at Maple Grove, 4 p.m.

Girls Swimming

Fredonia/Dunkirk/Silver Creek/Forestville at Frewsburg, 5 p.m.

Southwestern at Salamanca, 5 p.m.

Boys Soccer

Frewsburg at North Collins, 3:30 p.m.

Chautauqua Lake at Silver Creek/Forestville, 4:30 p.m.

Salamanca/Catt-Little Valley at Franklinville, 4:30 p.m.

Allegany-Limestone at Randolph, 4:30 p.m.

Olean at Wellsville, 5 p.m.

Portville at Pine Valley, 5:30 p.m.

Falconer/Cassadaga Valley at Southwestern, 7 p.m.

Fredonia at Maple Grove, 7 p.m.

Girls Soccer

Jamestown at Frontier, 5:30 p.m.

SCHEDULE

Today’s High School Sports Schedule

Volleyball

Brocton/Westfield at Dunkirk, 6 p.m.

Gowanda at Fredonia, 6 p.m.

Allegany-Limestone at Portville, 6 p.m.

Cassadaga Valley at Forestville, 6 p.m.

Ellicottville at Randolph, 6 p.m.

Silver Creek at North Collins, 6:30 p.m.

Southwestern at Pine Valley, 6 p.m.

Girls Tennis

Jamestown at Frewsburg, 4 p.m.

Chautauqua Lake at Maple Grove, 4 p.m.

Falconer at Salamanca, 4 p.m.

Dunkirk at Southwesterm, 4:30 p.m.

Boys Soccer

Falconer/Cassadaga Valley at Allegany-Limestone, 4:30 p.m.

North Collins at Frewsburg, 7 p.m.

Dunkirk at Fredonia, 7 p.m.

Girls Soccer

Pine Valley at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.

Fredonia at Maple Grove, 4:30 p.m.

Allegany-Limestone at Randolph, 4:30 p.m.

Catt-Little Valley at Franklinville, 4:30 p.m.

Frewsburg at North Collins, 4:30 p.m.

Cassadaga Valley at Silver Creek, 4:30 p.m.

Portville at Olean, 4:30 p.m.

Ellicottville at Salamanca, 4:30 p.m.

Clarence at Jamestown, 5 p.m.

Falconer at Southwestern, 7 p.m.

Olmsted at Dunkirk, 7 p.m.

SCHEDULE

Today’s High School Sports Schedule

Volleyball

Dunkirk at Cassadaga Valley, 6 p.m.

Fredonia at Silver Creek, 6 p.m.

Girls Tennis

Olean at Jamestown, 4 p.m.

Fredonia at Chautauqua Lake, 4 p.m.

Maple Grove at Dunkirk, 4 p.m.

Frewsburg at Falconer, 4 p.m.

Girls Soccer

Ellicottville at Catt-Little Valley, 4:30 p.m.

Falconer at Olean, 4:30 p.m.

Southwestern at Fredonia, 4:30 p.m.

North Collins at Pine Valley, 5 p.m.

Allegany-Limestone at Salamanca, 4:30 p.m.

Franklinville at Hinsdale, 4:30 p.m.

Portville at Randolph, 4:30 p.m.

Frewsburg at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.

Silver Creek at Westfield/Brocton, 4:30 p.m.

SCHEDULE

Friday’s Results

High School Football

Williamsville North 28, Niagara-Wheatfield 21

Lancaster 56, Frontier 17

Orchard Park 41 Jamestown 8

Bennett/Olmsted/Middle Early College/East 56, Iroquois 26

North Tonawanda 46, Sweet Home 14

Amherst 45, Kenmore East 14

Starpoint 36, Grand Island 19

South Park 48, West Seneca West 0

Hamburg 57, Riverside 6

McKinley 36, Lake Shore 6

Springville 40, Pioneer 7

Dunkirk 42, Eden/North Collins 0

Olean 33, Fredonia/Westfield/Brocton 6

Albion 46, Royalton-Hartland/Barker 6

Medina 42, Alden 28

Lackawanna 20 Depew 14

Maryvale 48, Lewiston-Porter 12

Chautauqua Lake 23, Salamanca 12

Gowanda/Pine Valley 43, Wilson 32

Cleveland Hill 44, Southwestern 3

Akron 28, Oakfield-Alabama 14

Randolph 56, Cattaraugus/Little Valley 0

Maple Grove 37, Clymer/Sherman/Panama 6

Silver Creek/Forestville 39, Portville 3

Franklinville/Ellicottville 32, Frewsburg 21

Saturday’s Schedule

High School Football

Kenmore West at Niagara Falls

Clarence at Lockport

Williamsville South at Williamsville East

East Aurora/Holland vs. Hutch Tech/Emerson/City Honors/Arts at All-High, 1 p.m.

Cheektowaga at Newfane

Tonawanda at JFK, 1:30 p.m.

Allegany-Limestone vs. Cassadaga Valley/Falconer at Cassadaga Valley, 1:30 p.m.

High School Girls Swimming

Allegany-Limestone at Wellsville, 11 a.m.

High School Cross Country

Jamestown at East Aurora Invitational, 8:30 a.m.

High School Girls Soccer

Southwestern at Chautauqua Lake, 10 a.m.

High School Boys Soccer

Portville at Tapestry, 11 a.m.

Silver Creek/Forestville at Dunkirk, 11 a.m.

Franklinville at Friendship, 11 a.m.

Salamanca/Cattaraugus-Little Valley at Fredonia, 11 a.m.

Allegany-Limestone at Hornell, 6 p.m.

Jamestown at Southwestern, 7 p.m.

SCHEDULE

Today’s Schedule

High School Football

Niagara-Wheatfield at Williamsville North

Lancaster at Frontier

Orchard Park at Jamestown

Iroquois at Olmsted/Bennett/Middle Early College/East at All-High

North Tonawanda at Sweet Home

Kenmore East at Amherst

Grand Island at Starpoint

South Park at West Seneca West

Riverside/PDLA at Hamburg

Lake Shore vs. McKinley at Riverside

Burgard/MST at West Seneca East

Pioneer at Springville

Eden/North Collins at Dunkirk, 7:30 p.m.

Olean vs. Fredonia/Westfield/Brocton at Brocton

Royalton-Hartland/Barker at Albion

Alden at Medina/LA Webber, 7:30 p.m.

Lackawanna at Depew, 7:30 p.m.

Lewiston-Porter at Maryvale

Chautauqua Lake at Salamanca

Gowanda/Pine Valley at Wilson

Cleveland Hill at Southwestern

Oakfield (Section V) at Akron

Cattaraugus/Little Valley at Randolph

Clymer/Sherman/Panama at Maple Grove

Silver Creek/Forestville at Portville

Franklinville/Ellicottville at Frewsburg

High School Girls Soccer

Silver Creek at City Honors, 4 p.m.

Falconer at Dunkirk, 4 p.m.

Frewsburg at Westfield, 4:30 p.m.

Salamanca at Randolph, 4:30 p.m.

Cassadaga Valley at Pine Valley, 4:30 p.m.

Olean at Fredonia, 4:30 p.m.

North Collins at Chautauqua Lake, 5 p.m.

High School Volleyball

Gowanda at Akron, 5 p.m.

Forestville at Ellicottville, 6 p.m.

Sherman at Silver Creek, 6 p.m.

Panama at Fredonia, 6 p.m.

High School Swimming

Clarence at Jamestown, 6 p.m.

SCHEDULE

Today’s Schedule

High School Boys Soccer

Maple Grove vs. Falconer/Cassadaga Valley at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.

Southwestern at Frewsburg, 4:30 p.m.

Randolph at Ellicottville, 4:30 p.m.

Westfield at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.

Silver Creek at North Collins, 4:30 p.m.

Franklinville at Pine Valley, 4:30 p.m.

High School Girls Soccer

Maple Grove at Southwestern, 7 p.m.

High School Volleyball

Chautauqua Lake at Falconer, 6 p.m.

Maple Grove at Southwestern, 6 p.m.

Salamanca at Randolph, 6 p.m.

Clymer at Pine Valley, 6 p.m.

Panama at Sherman, 6 p.m.

Fredonia vs. Westfield/Brocton at Brocton, 6 p.m.

High School Swimming

Chautauqua Lake at Frewsburg, 5 p.m.

High School Tennis

Falconer at Jamestown, 4 p.m.

Southwestern at Fredonia, 4 p.m.

Dunkirk at Chautauqua Lake, 4 p.m.

Salamanca at Olean, 4 p.m.

SCHEDULE

Today’s High School Sports Schedule

Volleyball

Portville at Southwestern, 6 p.m.

Cassadaga Valley at Gowanda, 6 p.m.

Dunkirk at Silver Creek, 6 p.m.

Forestville at North Collins, 6 p.m.

Girls Tennis

Falconer at Chautauqua Lake, 4 p.m.

Olean at Frewsburg (at Jamestown Community College), 4 p.m.

Maple Grove at Salamanca, 4 p.m.

Boys Soccer

Bolivar-Richburg at Portville, 7 p.m.

Girls Soccer

Franklinville at Salamanca, 4:30 p.m.

AlleganyLimestone at Portville, 4:30 p.m.

Maple Grove at Falconer, 4:30 p.m.

Chautauqua Lake at Frewsburg, 4:30 p.m.

Randolph at Ellicottville, 4:30 p.m.

Westfield at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.

Lancaster at Jamestown, 5 p.m.

Dunkirk at Olean, 4:30 p.m.

Pine Valley at Catt-Little Valley, 4:30 p.m.

Silver Creek at North Collins, 4:30 p.m.

SCHEDULE

Today’s High School Sports Schedule

Volleyball

Allegany-Limestone at Olean, 6 p.m.

Southwestern at Panama,. 6 p.m.

Sherman at Falconer, 6 p.m.

Ellicottville at Salamanca, 6 p.m.

Chautauqua Lake at Clymer, 7 p.m.

Randolph at Portville, 6 p.m.

Pine Valley at Maple Grove, 6 p.m.

Girls Tennis

Jamestown at Salamanca, 4 p.m.

Chautauqua Lake at Southwestern, 4:30 p.m.

Fredonia at Maple Grove, 4 p.m.

Girls Swimming

Jamestown at Frontier, 6 p.m.

Fredonia/Dunkirk/Silver Creek/Forestville at Olean/Portville, 5 p.m.

Chautauqua Lake/Westfield/Maple Grove at Southwestern, 5 p.m.

Salamanca at Allegany-Limestone/Ellicottville/Franklinville, 5 p.m.

Panama at Frewsburg, 5 p.m.

Cross Country

Allegany-Limestone, Silver Creek at Jamestown, 4:15 p.m.

Falconer, Frewsburg at Gowanda, 4:15 p.m.

Catt-Little Valley, Maple Grove, Randolph at Franklinville/Ellicottville, 4:15 p.m.

Olean at Sherman/Clymer/Panama, 4:30 p.m.

Boys Soccer

Ellicottville at Franklinville, 4:30 p.m.

Frewsburg at Silver Creek/Forestville, 4:30 p.m.

Olean at Maple Grove, 4:30 p.m.

Salamanca/Catt-Little Valley at Randolph, 4:30 p.m.

Pine Valley at Westfield/Brocton, 4:30 p.m.

Chautauqua Lake at Southwestern, 7 p.m.

Fredonia at Dunkirk, 7 p.m.

SCHEDULE

Today’s High School Sports Schedule

Football

(7 p.m. start time unless noted)

Jamestown at Lancaster, 7:30 p.m.

Dunkirk at Olean

Southwestern at Allegany-Limestone

Randolph at Portville

Catt-Little Valley at Frankinville/Ellicottville (at Franklinville)

Frewsburg at Maple Grove

UPrep at Salamanca

Girls Soccer

Chautauqua Lake at Pine Valley, 4:30 p.m.

Franklinville at Catt-Little Valley, 4:30 p.m.

Maple Grove at Fredonia, 4:30 p.m.

Randolph at Allegany-Limestone, 4:30 p.m.

Silver Creek at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.

North Collins at Frewsburg, 5 p.m.

Boys Soccer

Pine Valley at Portville, 5 p.m.

Filmore at Ellicottville, 5 p.m.

Jamestown at Orchard Park, 5:30 p.m.

Dunkirk at Olean, 5:30 p.m.

Volleyball

Williamsville North at Jamestown, 5:30 p.m.

Fredonia at Maple Grove, 6 p.m.

Allegany-Limestone at Otto-Eldred, 7:30 p.m.

Brocton at Sherman, 6 p.m.

Girls Tennis

Maple Grove at Chautauqua Lake, 4 p.m.

Dunkirk at Southwestern, 4 p.m.

Salamanca at Falconer, 4 p.m.

Frewsburg at Jamestown, 4 p.m.