HIGH SCHOOL SCHEDULE

Boys High School Basketball

Portville vs. Allegany-Limestone (at St. Bonaventure), 12:45 p.m.

Jamestown vs. Bradford (at St. Bonaventure), 2 p.m.

Chautauqua Lake vs. Franklinville (at St. Bonaventure), 6 p.m.

Olean vs. Warren (at St. Bonaventure), 7:45 p.m.

Dunkirk vs. Ellicottville/West Valley (at Frewsburg), 6 p.m.

Frewsburg vs. Falconer (at Frewsburg), 8 p.m.

Silver Creek vs. Sherman (at Jamestown CC), 5 p.m.

Panama vs. TBD (at Prattsburgh HS), 6 p.m.

Southwestern vs. TBD (at Cassadaga Valley), 6 p.m.

Cassadaga Valley vs TBD (at Cassadaga Valley), 6 p.m.

Salamanca vs. Clymer (at Cassadaga Valley), 6 p.m.

Gowanda vs. Eden (at Springville-Griffith), 6 p.m.

Maple Grove at Randolph, 5 p.m.

Girls High School Basketball

Randolph vs. Bradford (at St. Bonaventure), 11 a.m.

Olean vs. Allegany-Limestone (at St. Bonaventure), 4:15 p.m.

Pine Valley vs. Falconer (at Frewsburg), 2 p.m.

Frewsburg vs. Dunkirk (at Frewsburg), 4 p.m.

Franklinville vs. St. Mary’s (at Depew), 6 p.m.

Chautauqua Lake vs. West Seneca West (at Pioneer), 2 p.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

TODAY

Boys High School Basketball

Randolph at Grand Island, 6:30 p.m.

Falconer at Dunkirk, 7 p.m.

Southwestern at Olean, 7 p.m.

Ellicottville/West Valley at Portville, 7:30 p.m.

Brocton at Pine Valley, 7:30 p.m.

Gowanda at Catt-Little Valley, 7:30 p.m.

Sherman at Frewsburg, 7:30 p.m.

Fredonia at Chautauqua Lake, 7:30 p.m.

Clymer at Panama, 7:30 p.m.

Cassadaga Valley at Westfield, 7:30 p.m.

Girls High School Basketball

Maple Grove at Randolph, 7:30 p.m.

Silver Creek at Allegany-Limestone, 7:30 p.m.

High School Bowling

Jamestown at Dunkirk, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

Saturday’s Schedule

Boys High School Basketball

Fredonia vs. O’Hara (at Depew), 12 p.m.

Portville vs. Otto-Eldred (at Otto Eldred HS), 3:30 p.m.

Jamestown vs. St. Mary’s (at Depew), 3:30 p.m.

Pioneer at Franklinville, 4:30 p.m.

Girls High School Basketball

Ellicottville/West Valley vs. TBD (at Franklinville), 2 p.m.

Portville at Otto Eldred, 5 p.m.

High School Wrestling

Holiday Classic Wrestling Tournament (at Allegany Community Center in Salamanca), 10 a.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

TODAY

Boys High School Basketball

Portville vs. TBD (at Otto Eldred HS), 5:45 p.m.

Salamanca at Falconer, 7:30 p.m.

Brocton at Sherman, 7:30 p.m.

Pine Valley at Forestville, 7:30 p.m.

Girls High School Baketball

Portville vs. Oswayo Valley (at Otto Eldred HS), 4:15 p.m.

Holland at Ellicottville/West Valley (at Franklinville), 6 p.m.

Cuba at Franklinville, 7:30 p.m.

Falconer at Chautauqua Lake, 7:30 p.m.

Randolph at Allegany-Limestone, 7:30 p.m.

Panama at Frewsburg, 7:30 p.m.

Cassadaga Valley at Clymer, 7:30 p.m.

Olmsted at Silver Creek, 7:30 p.m.

Clarence at Jamestown, 7:30 p.m.

Southwestern at Dunkirk, 7 p.m.

Fredonia at Maple Grove, 7:30 p.m.

Salamanca at Westfield, 7:30 p.m.

High School Wrestling

Holiday Classic Tournament (at Allegany Community Center in Salamanca), 5 p.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

Today’s Schedule

Boys Basketball

Chautauqua Lake at Falconer, 7:30 p.m.

Dunkirk at Southwestern, 7:30 p.m.

Maple Grove at Fredonia, 7:30 p.m.

Ellicottville at Gowanda, 7:30 p.m.

Clymer at Cassadaga Valley, 7:30 p.m.

Frewsburg at Panama, 7:30 p.m.

Silver Creek at Cardinal O’Hara, 6:30 p.m.

Girls Basketball

Frewsburg at Cattaraugus-Little Valley, 7:30 p.m.

Wrestling

Portville at Salamanca, 6 p.m.

Boys Bowling

Cattaraugus-Little Valley at West Valley, 3:30 p.m.

Randolph at Forestville, 4 p.m.

Girls Bowling

Cattaraugus-Little Valley at West Valley, 3:30 p.m.

Randolph at Forestville, 4 p.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

Today’s Schedule

Boys High School Basketball

Cattaraugus-Little Valley at Brocton, 6:30 p.m.

Franklinville at Portville, 7:30 p.m.

Girls High School Basketball

Jamestown at Orchard Park, 7:30 p.m.

High School Bowling

Fredonia at Southwestern, 4 p.m.

Falconer at Chautauqua Lake, 4 p.m.

Silver Creek at Frewsburg, 3:30 p.m.

Clymer/Sherman/Panama at Brocton/Westfield, 3:30 p.m.

High School Wrestling

Williamsville East at Jamestown, 6 p.m.

Dunkirk/Forestville/Silver Creek at Olean/Allegany-Limestone, 6 p.m.

Fredonia at Southwestern, 5 p.m.

Falconer/Cassadaga Valley at Chautauqua Lake/Westfield/Panama, 6 p.m.

Gowanda at Franklinville/Ellicottville/West Valley, 6 p.m.

Boys High School Swimming

Jamestown at Starpoint, 6 p.m.

Pioneer at Olean/Allegany-Limestone/Franklinville/Portville, 5 p.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

Today’s Schedule

Boys High School Basketball

Allegany-Limestone at Cuba-Rushford, 7:30 p.m.

Jamestown at West Seneca West, 7:30 p.m.

Cassadaga Valley at Salamanca, 7:30 p.m.

Girls High School Basketball

Gowanda at North Collins, 6 p.m.

Maple Grove at Falconer, 7:30 p.m.

Olean Walsh at Portville, 7:30 p.m.

Clymer at Westfield, 7:30 p.m.

Frewsburg at Cassadaga Valley, 7:30 p.m.

Salamanca at Pine Valley, 7:30 p.m.

Dunkirk at Olean, 7 p.m.

Chautauqua Lake at Southwestern, 7:30 p.m.

High School Bowling

Jamestown at Falconer, 3:30 p.m.

Gowanda at Allegany-Limestone/Olean/Portville, 3:30 p.m.

Chautauqua Lake at Southwestern, 4 p.m.

Catt-Little Valley at Salamanca, 3:30 p.m.

Silver Creek at Randolph, 4:30 p.m.

Frewsburg at Clymer/Sherman/Panama, 4 p.m.

High School Wrestling

Maple Grove at Cattaraugus-Little Valley, 4:30 p.m.

Frewsburg at Randolph, 6 p.m.

Boys High School Swimming

Frewsburg/Pine Valley/Southwestern at Dunkirk/Fredonia/Silver Creek/Forestville, 5 p.m.

Olean/Allegany-Limestone/Franklinville/Portville at Panama/Maple Grove/Chautauqua Lake/Westfield, 5 p.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

Today’s Schedule

Boys High School Basketball

Falconer at Maple Grove, 7 p.m.

Olean at Dunkirk, 7 p.m.

Southwestern at Chautauqua Lake, 7 p.m.

Cassadaga Valley at Frewsburg, 7:30 p.m.

St. Mary’s at Fredonia, 7:30 p.m.

Panama at Brocton, 7:30 p.m.

Westfield at Clymer, 7:30 p.m.

Silver Creek at Forestville, 7:30 p.m.

Girls High School Basketball

St. Mary’s at Franklinville, 6:30 p.m.

Allegany-Limestone at Fredonia, 7:30 p.m.

Forestville at Catt-Little Valley, 7:30 p.m.

High School Bowling

Dunkirk at Fredonia, 3:30 p.m.

Forestville at Brocton/Westfield, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

Today’s Schedule

Boys Basketball

Sherman at MST, 12:30 p.m.

Randolph at Tapestry, 2:30 p.m.

Chautauqua Lake vs. Clymer at Holiday Valley Tournament, 12:30 p.m.

Allegany-Limestone vs. Ellicottville at Holiday Valley Tournament, 3:30 p.m.

Springville vs. Cattaraugus-Little Valley, 1:30 p.m.

Franklinville vs. Gowanda at Gowanda Tournament, 3 p.m.

Girls Basketball

Cattaraugus-Little Valley vs. Ellicottville at Holiday Valley Tournament, 10 a.m.

Frewsburg vs. Clymer at Holiday Valley Tournament, 1 p.m.

Forestville vs. Silver Creek at Westfield Tournament, 6 p.m.

Randolph vs. Westfield at Westfield Tournament, 7:30 p.m.

Chautauqua Lake vs. East Aurora at United Way Tip-Off Tournament, 6 p.m.

Cardinal O’Hara vs. Jamestown at United Way Tip-Off Tournament, 7:30 p.m.

Sherman vs. Cassadaga Valley at Sherman Tournament, 6 p.m.

Maple Grove vs. Falconer at Sherman Tournament, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

FRIDAY’S SCHEDULE

Boys High School Basketball

Catt-Little Valley vs. Frankliville (at Gowanda), 6 p.m.

Dunkirk at McKinley, 6:30 p.m.

Chautauqua Lake vs. Allegany-Limestone (at Ellicottville), 7:30 p.m.

Springville at Gowanda, 7:30 p.m.

Frewsburg at Southwestern, 7:30 p.m.

Maple Grove at Panama, 7 p.m.

Girls High School Basketball

Silver Creek vs. Randolph (at Westfield), 6:30 p.m.

Falconer vs. Cassadaga Valley (at Sherman), 7 p.m.

Wellsville at Allegany-Limestone, 7:30 p.m.

Chautauqua Lake at Jamestown, 7:30 p.m.

Pine Valley at Salamanca, 7:30 p.m.

Maple Grove at Sherman, 8:30 p.m.

Forestville at Westfield, 8 p.m.

Frewsburg vs. Catt-Little Valley (at Ellicottville), 6 p.m.

High School Wrestling

Portville vs. TBA, 9:30 a.m.

Frewsburg vs. TBA, 5 p.m.

Boys High School Swimming

West Seneca West at Jamestown, 6 p.m.

Olean/Allegany-Limestone/Franklinville/Portville at Dunkirk/Fredonia/Silver Creek/Forestville, 5 p.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

Today’s Schedule

Boys High School Basketball

Silver Creek at Pine Valley, 7:30 p.m.

Clymer at Ellicottville/West Valley, 7:30 p.m.

Lancaster at Jamestown, 7:30 p.m.

Girls High School Basketball

Clymer at Ellicottville/West Valley, 6 p.m.

Dunkirk at Gowanda, 7:30 p.m.

Panama at Southwestern, 7:30 p.m.

High School Bowling

Cattaraugus/Little Valley at Hinsdale, 3:30 p.m.

High School Wrestling

Southwestern at Olean/Allegany-Limestone, 6 p.m.

Franklinville/West Valley/Ellicottville at Randolph, 5:30 p.m.

Boys High School Swimming

Chautauqua Lake/Maple Grove/Panama at Frewsburg/Pine Valley/Southwestern, 5 p.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

TODAY’S SCHEDULE

Boys High School Basketball

Sweet Home at Jamestown, 7:30 p.m.

Frewsburg at Forestville, 7:30 p.m.

Girls High School Basketball

Silver Creek at Ellicottville/West Valley, 7:30 p.m.

Clymer at Southwestern, 7:30 p.m.

Panama at Randolph, 7:30 p.m.

Fredonia at Pine Valley, 7:30 p.m.

Falconer at Gowanda, 7:30 p.m.

Jamestown at Lancaster, 7:30 p.m.

Cassadaga Valley at Catt/Little Valley 7:30 p.m.

High School Bowling

Allegany-Limestone/Olean/Portville at West Valley, 3:30 p.m.

Falconer at Southwestern, 4 p.m.

Dunkirk at Chautauqua Lake, 4 p.m.

Clymer/Sherman/Panama at Randolph, 4:30 p.m.

Boys High School Swimming

Frewsburg/Pine Valley/Southwestern at Olean/Allegany-Limestone/Franklinville/Portville, 5 p.m.

High School Wrestling

Jamestown at Frontier, 6 p.m.

Portville at Olean/Allegany-Limestone, 6 p.m.

Chautauqua Lake/Westfield/Panama at Gowanda, 6 p.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

TODAY

Boys High School Basketball

Springville at Catt/Little Valley, 6:30 p.m.

Fredonia at Hutch-Tech, 6:30 p.m.

Pine Valley at Brocton, 7:30 p.m.

Portville at Ellicottville/West Valley, 7:30 p.m.

Westfield at Silver Creek, 7:30 p.m.

Salamanca at Cassadaga Valley, 7:30 p.m.

Clymer at Southwestern, 7:30 p.m.

Panama at Randolph, 7:30 p.m.

Girls High School Basketball

Hornell at Olean, 7 p.m.

Dunkirk at Gowanda, 7:30 p.m.

Portville at Westfield, 7:30 p.m.

High School Bowling

Jamestown at Fredonia, 3:30 p.m.

Forestville at Silver Creek, 3:30 p.m.

Frewsburg at Brocton, 3:30 p.m.

Boys High School Swimming

Dunkirk/Fredonia/Silver Creek/Forestville at Panama/Maple Grove/Chautauqua Lake/Westfield, 5 p.m.

TUESDAY

Boys High School Basketball

Sweet Home at Jamestown, 7:30 p.m.

Frewsburg at Forestville, 7:30 p.m.

Girls High School Basketball

Silver Creek at Ellicottville/West Valley, 7:30 p.m.

Clymer at Southwestern, 7:30 p.m.

Panama at Randolph, 7:30 p.m.

Fredonia at Pine Valley, 7:30 p.m.

Falconer at Gowanda, 7:30 p.m.

Jamestown at Lancaster, 7:30 p.m.

Cassadaga Valley at Catt/Little Valley 7:30 p.m.

High School Bowling

Allegany-Limestone/Olean/Portville at West Valley, 3:30 p.m.

Falconer at Southwestern, 4 p.m.

Dunkirk at Chautauqua Lake, 4 p.m.

Clymer/Sherman/Panama at Randolph, 4:30 p.m.

Boys High School Swimming

Frewsburg/Pine Valley/Southwestern at Olean/Allegany-Limestone/Franklinville/Portville, 5 p.m.

High School Wrestling

Jamestown at Frontier, 6 p.m.

Portville at Olean/Allegany-Limestone, 6 p.m.

Chautauqua Lake/Westfield/Panama at Gowanda, 6 p.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

Dec. 5

Boys High School Basketball

Maple Grove vs. TBD at Olean

Salamanca vs. TBD at Pioneer

Westfield vs. TBD

Sherman vs. TBD at Westfield

Falconer vs. TBD at Westfield

Girls High School Basketball

Olmsted at Sherman, 1:30 p.m.

High School Wrestling

Fredonia, Falconer/Cassadaga Valley, Frewsburg, Cattaraugus-Little Valley/Pine Valley, Dunkirk/Forestville/Silver Creek, Portville at Maple Grove Tournament, 9:30 a.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

Today’s Schedule

Boys High School Basketball

East Aurora vs. Maple Grove at Olean, 6 p.m.

Dunkirk vs. TBD at Lancaster, TBD

Salamanca vs. West Seneca West at Pioneer, 6 p.m.

Falconer vs. Sherman at Westfield, 6:30 p.m.

North Collins at Brocton, 7:30 p.m.

Forestville at Westfield, 8 p.m.

Gowanda at Southwestern, 7:30 p.m.

Girls High School Basketball

Gowanda vs. TBD at Silver Creek, 6 p.m.

Dunkirk at CSAT, 6:30 p.m.

Panama at Warren, 7 p.m.

Southwestern at Jamestown, 7:30 p.m.

Maple Grove at Cassadaga Valley, 7:30 p.m.

Cleveland Hill at Fredonia, 7:30 p.m.

Wellsville at Salamanca, 7:30 p.m.

Silver Creek vs. TBD, 7:30 p.m.

Boys High School Bowling

Allegany-Limestone/Portville/Olean at Salamanca, 3:30 p.m.

High School Wrestling

Chautauqua Lake/Westfield/Panama at Akron, 6:30 p.m.

Boys High School Swimming

Williamsville South at Jamestown, 6 p.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

TODAY

Boys High School Basketball

Brocton at Cattaraugus-Little Valley, 6:30 p.m.

Randolph at Panama, 7:30 p.m.

Gowanda at Ellicottville/West Valley, 7:30 p.m.

Falconer at Cassadaga Valley, 7:30 p.m.

Girls High School Basketball

Frewsburg vs. Emerson at Waterfront School, 5:30 p.m.

Franklinville vs. Ellicottville/West Valley at Portville, 6 p.m.

Pine Valley at Chautauqua Lake, 8 p.m.

Gowanda at Silver Creek, 7:30 p.m.

Boys High School Bowling

Cattaraugus-Little Valley at Gowanda, 3:30 p.m.

Girls High School Bowling

Cattaraugus-Little Valley at Gowanda, 3:30 p.m.

High School Wrestling

Frewsburg at Cattaraugus-Little Valley/Pine Valley, 6 p.m.

Boys High School Swimming

Dunkirk/Fredonia/Silver Creek/Forestville at Frewsburg/Pine Valley/Southwestern, 5 p.m.

Panama/Maple Grove/Chautauqua Lake/Westfield at Olean/Allegany-Limestone/Franklinville/Portville, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL SCHEDULE

Today’s Schedule

Boys High School Basketball

Dunkirk at Lancaster, 7:30 p.m.

Girls High School Basketball

Falconer vs. Clymer at Jamestown Community College, 7:30 p.m.

Boys High School Bowling

Chautauqua Lake at Jamestown, 3:30 p.m.

Southwestern at Dunkirk, 3:30 p.m.

Fredonia at Falconer, 3:30 p.m.

Gowanda vs. Salamanca, 3:30 p.m.

Silver Creek at Clymer/Sherman/Panama, 4 p.m.

Randolph at Brocton/Westfield, 4:30 p.m.

Frewsburg at Forestville, 4 p.m.

Girls High School Bowling

Chautauqua Lake at Jamestown, 3:30 p.m.

Southwestern at Dunkirk, 3:30 p.m.

Fredonia at Falconer, 3:30 p.m.

Silver Creek at Clymer/Sherman/Panama, 4 p.m.

Frewsburg at Forestville, 4 p.m.

High School Wrestling

Chautauqua Lake/Westfield/Panama vs. Dunkirk/Forestville/Silver Creek, 6 p.m.

Fredonia at Gowanda, 6 p.m.

Southwestern at Falconer/Cassadaga Valley, 6:30 p.m.

Franklinville/West Valley/Ellicottville at Salamanca, 6 p.m.